Aktualności

Uroczystość w Łosicach

2016.06.13 12:35 , aktualizacja: 2016.06.14 08:54

Autor: mat. Marzeny Kowalczuk (Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • Elżbieta Lanc przemawia do zebranych uczestników uroczystości Fot. arch. UMWM
  • nauczyciele grają na flecie i harmonii Fot. arch. UMWM
  • goście zwiedzają bibliotekę Fot. arch. UMWM
  • Elżbieta Lanc wpisuje się do pamiątkowej księgi Fot. arch. UMWM

W Łosicach świętowano uroczystość otwarcia nowej siedziby Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach Filii w Łosicach, która zbiegła się z jubileuszem 60-lecia placówki.

 

Gratulacje i życzenia

W obchodach, 10 czerwca br., uczestniczyła m.in. członek zarządu Elżbieta Lanc, która – witając zebranych – wyraziła swoje zadowolenie i uznanie dla bardzo dobrych warunków pracy i obsługi czytelnika w nowej lokalizacji w centrum miasta. Życzyła dużo satysfakcji i zadowolenia z realizacji zadań statutowych oraz wyzwań edukacyjnych na miarę XXI w. Jako pierwsza złożyła też wpis do nowej księgi pamiątkowej biblioteki.

 

Nowocześnie i przestronnie

Całość zbiorów bibliotecznych, z których mogą korzystać czytelnicy liczy 30 tys. egzemplarzy. Placówka ma przestronną czytelnię ze stanowiskami bezpłatnego dostępu do Internetu, wypożyczalnię z wolnym dostępem do nowości bibliotecznych oraz salę konferencyjną wyposażoną w sprzęt multimedialny, umożliwiający organizację zajęć edukacyjnych.

 

Nowe wnętrza instytucji zwiedzili goście, wśród których znaleźli się również starosta łosicki Czesław Giziński oraz dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu UMWM Mirosław Krusiewicz.

 

Artystyczną oprawę wydarzenia zapewniła młodzież z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. S. Moniuszki w Łosicach, która wykonała krótki program muzyczny. Uczestnicy spotkania wysłuchali też wykładu dotyczącego historii oświaty łosickiej i obejrzeli wystawę związaną z tą tematyką. Uroczystość zakończono degustacją jubileuszowego tortu.

Liczba wyświetleń: 384

powrót