Aktualności

Igrzyska czas zacząć!

2016.06.07 12:00 , aktualizacja: 2016.06.07 12:08

Autor: Dagmara Jaworska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Występy artystyczne podczas XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ostrołęka 2016 fot. Tomasz Stefański
  • Członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc wręcza Medal Pamiątkowy ProMasovia fot. Tomasz Stefański
  • Uczestnicy XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ostrołęka 2016 fot. Tomasz Stefański

Rozgrywane po raz XVIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej to sukces sportowy i organizacyjny. W rozgrywkach wszystkich szczebli – od eliminacji szkolnych po finały – bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów mazowieckich szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Promotor aktywności nagrodzony

W uroczystości otwarcia tegorocznych finałów MIMS, które odbyły się w Ostrołęce,Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali członek zarządu Elżbieta Lanc oraz radny Marian Krupiński. W trakcie uroczystości Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” otrzymał Dariusz Piotr Zambrzycki, znany i ceniony w regionie ostrołęckim działacz kultury fizycznej, organizator turniejów i obozów, twórca programów sportowych na Kurpiowszczyźnie.  ​

 

Wspieramy!

Organizatorem Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej​ jest Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego. Inicjatywa od kilkunastu lat popularyzuje sport wśród dzieci i młodzieży, propaguje rozwój fizyczny i uczestnictwo w zawodach różnych dyscyplin. Jak podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc, Samorząd Województwa Mazowieckiego od wielu lat wspiera rozwój sportu na Mazowszu, współfinansując imprezy sportowe, w tym także  Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Przypomniała, że tegoroczna edycja została wsparta kwotą 170 tys. zł.  Elżbieta Lanc życzyła także wszystkim uczestnikom zawodów, aby ich trud włożony w treningi przyniósł oczekiwane efekty  i sportowe sukcesy.

 

Gratulujemy zwycięzcom

W finałach tegorocznych Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięli udział uczniowie wyłonieni poprzez eliminacje w zawodach miejsko-powiatowych i półfinałach. Końcowe wyniki XVIII MIMS we wszystkich kategoriach dostępne są na stronie organizatora.

 

 

Liczba wyświetleń: 364

powrót