Aktualności

O bezpieczeństwie w Zakrzewie

2016.05.30 12:20 , aktualizacja: 2016.05.30 12:36

Autor: Joanna Wołczyńska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Członek zarządu Rafał Rajkowski wręcza zestawy odblaskowe dla najmłodszych uczestnikó ruchu drogowego fot.Jan Pajączkowski
Akcja Bezpieczna droga do szkoły w Zakrzewie fot.Jan Pajączkowski

Od kilku lat Samorząd Województwa Mazowieckiego, we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego, wspiera działania edukacyjne dotyczące wychowania komunikacyjnego w szkołach. Tym razem „Bezpieczna droga do szkoły” zagościła w Zakrzewie (pow. radomski).

 

W spotkaniu wzięło udział 216 uczniów z klas I i II Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski wręczył wszystkim uczestnikom zestawy zawierające m. in. elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność na drodze. 

 

Przyjemne z pożytecznym

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” potwierdza, że przez zabawę i liczne atrakcje można się uczyć. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu pt. „…tak, chcę być bezpieczny”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa na drodze. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zorganizował młodym uczestnikom ruchu przejazd po torze rowerowym. Gościem specjalnym był kierowca rajdowy Bartłomiej Czwartosz, który zaprezentował dzieciom auto rajdowe oraz przekazał informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się.

Liczba wyświetleń: 434

powrót