Aktualności

Święto uniwersytetu

2016.05.30 11:10 , aktualizacja: 2016.05.30 11:38

Autor: Dagmara Jaworska (OR), Wprowadzenie: Marcin Molski

  • Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego, wręcza medal pamiątkowy Pro Masovia fot. Tomasz Stefański
  • Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego, wręcza medal pamiątkowy Pro Masovia fot. Tomasz Stefański
  • Wręczenie odznaczeń pracownikom UKSW fot. Tomasz Stefański
  • Uczestnicy uroczystości Święta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego fot. Tomasz Stefański

Promocja doktorska 86 osób, dyplomy doktorów habilitowanych dla 14 naukowców, medale państwowe i resortowe za sukcesy i długoletnią pracę dla ponad 30 osób – to główne punkty obchodów święta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
 

Jego Magnificencja Rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński podkreślił, że tegoroczne święto uczelni wpisuje się w obchody 35-lecia śmierci patrona uczelni oraz 1050-lecie chrztu Polski.

Misja UKSW to łączenie nauki i wartości, a wskutek dokonujących się w naszym kraju zmian, także gospodarki. W ten sposób realizujemy przesłanie naszego patrona, który podkreślał, że misją uniwersytetu jest wszechstronne kształcenie, zgodne z ideą integralnego rozwoju człowieka, które uwzględnia perspektywę nauki i wiary oraz umożliwia pełne wzrastanie jednostki w harmonii ze społeczeństwem – mówił ks. prof. Stanisław Dziekoński.

Nowoczesna uczelnia

Uczelnia wdraża nowe systemy zarządzania i aplikację mobilną dla studentów zintegrowaną z systemem USOS (Uniwersytecki System Obsługi Studentów). Przed UKSW kolejne wyzwania, m.in.: remont najstarszego budynku i przekształcenie kampusu przy ul. Wóycickiego w nowoczesne miasteczko uniwersyteckie. Uruchomienie Centrum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz budowa zaplecza sportowego.

O jakości prowadzonej działalności naukowej świadczą pozyskane przez naszych pracowników i studentów granty, które otrzymaliśmy z Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Programu rozwoju Humanistyki i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W tym roku akademickim zdobyliśmy też diamentowy grant na działalność naukową i dydaktyczną, sięgnęliśmy po środki zewnętrzne, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W minionym roku uruchomiliśmy trzy nowoczesne centra badawcze Centrum Technologii Informacyjnych Nauk Humanistycznych i Społecznych, Centrum Anatomii Wirtualnej i Symulacji Chirurgicznej im. Jana Pawła II oraz Laboratorium Psychologii Transportu, jedno z czterech w kraju. Uniwersytet rozwija również swoją ofertę dydaktyczną dostosowując ją do zmieniających się warunków na rynku pracy. W najbliższym czasie uruchomimy nowe kierunki i specjalności –  człowiek w cyberprzestrzeni, muzeologia, filozofia i kultura Europy Centralnej oraz Wschodniej prowadzona w języku angielskim. Ponadto dwa kierunki studiów –  filozofia i psychologia otrzymały certyfikat studiów z przyszłością. Nasi absolwenci nie mają problemów z odnalezieniem się na trudnym rynku pracy. Świadczą o tym wyniki badań opublikowane na portalu ministerialnym. – podsumował Ksiądz Rektor.

Marszałek Adam Struzik uhonorował Medalami Pamiątkowymi „Pro Masovia” – rektora UKSW ks. prof. dr. hab. Stanisława Dziekońskiego i ks. prof. Romana Bartnickiego. Odznaczenia wręczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Liczba wyświetleń: 560

powrót