Aktualności

Akademia Ruchu Drogowego w Radomiu

2016.05.12 12:40

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Marcin Molski

  • Akademia Ruchu Drogowego w Radomiu - zdjęcie zbiorowe Fot. Jan Pajączkowski
  • Akademia Ruchu Drogowego w Radomiu - wicemarszałek z dzioećmi Fot. Jan Pajączkowski
  • Akademia Ruchu Drogowego w Radomiu - wicemarszałek wręcza dzieciom dyplomy Fot. Jan Pajączkowski
  • Akademia Ruchu Drogowego w Radomiu - dzieci uczą się pierwszej pomocy Fot. Jan Pajączkowski
  • Akademia Ruchu Drogowego w Radomiu - wicemarszałek na spotkaniu z dziećmi Fot. Jan Pajączkowski

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 15  w Radomiu odbył się Turniej Wiedzy w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego dla klas trzecich, w ramach realizacji projektu „AKADEMIA RUCHU DROGOWEGO”. Wzięły w nim udział dzieci z sześciu radomskich szkół.

 

Nauka przez zabawę

Uczniowie zmagali się w wielu konkurencjach, podczas których wykazali się niezwykłą wiedzą. Dzieci zaprezentowały umiejętności związane ze znajomością zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Udzielały także pomocy przedmedycznej. Dzięki uczestnictwu w turnieju nauczyły się odpowiednich zachowań na drodze, zwiększyła się ich świadomość, jak reagować, gdy potrzebna jest pierwsza pomoc.

 

Dzieci znają zasady

Członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski wręczył uczniom zestawy zawierające elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność na drodze. Podkreślił, że dzieci poszerzyły swoją  wiedzą na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczestnicy zaś odwdzięczyli się, przyznając podziękowanie przedstawicielowi Samorządu Województwa Mazowieckiego za ufundowanie przyznanych nagród.

Liczba wyświetleń: 406

powrót