Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w Sypniewie

2016.05.09 15:25 , aktualizacja: 2016.05.09 15:45

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Marcin Molski

  • Bezpieczna droga do szkoły w Sypniewie - marszałek Adam Struzik fot. Joanna Stefaniak
  • Bezpieczna droga do szkoły w Sypniewie - marszałek Adam Struzik losuje nagrody fot. Joanna Stefaniak
  • Bezpieczna droga do szkoły w Sypniewie - tor rowerowy fot. Joanna Stefaniak
  • Bezpieczna droga do szkoły w Sypniewie - marszałek Adam Struzik losuje nagrody fot. Joanna Stefaniak
  • Bezpieczna droga do szkoły w Sypniewie - marszałek Adam Struzik wręcza nagrody fot. Joanna Stefaniak

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze? Na co zwrócić szczególną uwagę? Na tego typu pytania odpowiadali dziś uczniom w Sypniewie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim, a także gość specjalny – kierowca rajdowy Bartek Czwartosz.

 

Już od kilkunastu lat samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego, a także mazowiecką policją realizuje program „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez zabawę młodzi ludzie uczą się bezpiecznych zachowań na drodze. Tym razem zajęcia odbyły się w Sypniewie, gdzie zasady bycia bezpiecznym w ruchu drogowym poznawało ponad 170 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
 

Miła nauka

„Bezpieczna droga do szkoły” to nie tylko nauka. Na biorące udział w akcji dzieci zawsze czekały liczne atrakcje. Uczniowie obejrzeli m.in. film „…tak, chcę być bezpieczny”, na podstawie którego rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie na drodze. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce zorganizował uczniom przejazd po torze rowerowym. Ogromną atrakcją było spotkanie z kierowcą rajdowym – Bartkiem Czwartoszem, który nie tylko zaprezentował rajdowy samochód, ale też przedstawił zasady bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach na drodze – uczulając na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać. Marszałek Adam Struzik w ramach konkursu wiedzy o ruchu drogowym wylosował dwójkę dzieci, które otrzymały nagrody w postaci rowerów. Wszyscy uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymali zestawy BRD.

Liczba wyświetleń: 700

powrót