Aktualności

Inwestycja drogowa

2016.05.02 10:45 , aktualizacja: 2016.05.04 09:13

Autor: na podst.zebr.mat.opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Rondo w Brudzeniu Dużym fot. Piotr Sieczkowski
  • Marszałek Adam Struzik z lokalnymi władzami fot. Piotr Sieczkowski
  • Nadanie rodu im. św. Jana Pawła II fot. Piotr Sieczkowski
  • Odsłonięcie odrestaurowanej figurki Chrystusa fot. Piotr Sieczkowski
  • Otwarcie przebudowanej drodi wojeódzkiej nr 559 fot. Piotr Sieczkowski
  • Mapa z oznakowaniem inwestycji fot.arch.UG Brudzeń Duży
  • Modernizowane rondo fot.arch.UG Brudzeń Duży
  • Fragment rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 559 przejście przez Brudzeń Duży fot.arch.UG Brudzeń Duży

W Brudzeniu Dużym (pow. płocki) otwarto zmodernizowane skrzyżowanie i nadano mu imię św. Jana Pawła II. Odsłonięto także tablicę z nazwą ronda. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w tej miejscowości. W uroczystości wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

Jakie prace wykonano?

W miejscu objętym modernizacją znajdowało się skrzyżowanie zwykłe, które stanowiło niebezpieczny element infrastruktury drogowej na tym terenie. Nawierzchnia jezdni była w złym stanie technicznym. Brakowało ciągów pieszych i bezpiecznych przejść. Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o rozbudowie istniejącego skrzyżowania na rondo. Prace, zakończone pod koniec ubiegłego roku, objęły m.in. budowę ciągów pieszo-rowerowych wraz z oznakowaniem, kanalizację deszczową i oświetlenie. Przebudowano także sieć teletechniczną i energetyczną. Był to pierwszy etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 559 przejście przez Brudzeń Duży.

 

To nie koniec zmian

Zakończenie kolejnego, drugiego etapu inwestycji, obejmującego odcinek od ronda do granicy miejscowości Brudzeń Duży w kierunku Płocka, planowane jest na koniec października br. W ramach prac powstanie m.in. nowa konstrukcja jezdni wraz z poszerzeniami, zbudowane będą chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy oraz zatoki autobusowe i azyle na przejściach dla pieszych. Zostanie wykonane oznakowanie pionowe i poziome, przebudowane będą też przepusty pod drogą.

 

Lokalnie

W ramach uroczystości odsłonięto także odrestaurowaną figurkę Chrystusa, ufundowaną przez mieszkańców gminy Brudzeń Duży w latach 30. XX w. w intencji obrońców ojczyzny.

 

Liczba wyświetleń: 768

powrót