Aktualności

Międzynarodowe warsztaty w Międzylesiu

2016.04.18 11:20 , aktualizacja: 2016.04.18 15:00

Autor: opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Siedziba Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego fot.Marek Trykacz
  • Spotkanie otworzył marszałe Adam  Struzik fot.Marek Trykacz
  • Otwarcie kongresu szkoleniowego fot.Marek Trykacz
  • Wykłady i dyskusja panelowa fot.Marek Trykacz

Nowoczesne metody leczenia chirurgicznego w przypadkach kamicy moczowej i nowotworów górnych dróg moczowych są tematem wiodącym międzynarodowej konferencji naukowo-szkoleniowej w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie. Spotkanie otworzył marszałek Adam Struzik.

 

Ideą współczesnej urologii jest dążenie do coraz mniejszej inwazyjności stosowanego leczenia, zastępowania tradycyjnych otwartych technik chirurgicznych przez techniki minimalnie inwazyjne, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej skuteczności leczenia. Widoczne jest to m.in. w stosowaniu w endourologii specjalistycznego sprzętu endoskopowego. Wiele z metod udało się skutecznie wprowadzić do codziennej praktyki klinicznej Oddziału Urologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie (MSS).

 

Forum wymiany doświadczeń

Podczas dwudniowego kongresu, obok wykładów o charakterze praktycznym i debat tematycznych, zaplanowano również transmisje na żywo z bloku operacyjnego Oddziału Urologii MSS w Warszawie. Będą to zabiegi wykonywane przez światowej klasy autorytety chirurgiczne o największym doświadczeniu w stosowaniu nowoczesnych metod chirurgii laparoskopowej i robotycznej w urologii. W trakcie operacji zastosowane będą najnowsze osiągnięcia technologiczne (m.in. endoskopy 3D/4K) dotąd z reguły niedostępne w Polsce. Spotkanie służy popularyzacji tych metod leczenia w środowisku urologicznym oraz wymianie opinii z ekspertami w tej dziedzinie.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 348

powrót