Aktualności

Wyróżnienia w Błoniu

2016.03.30 15:00 , aktualizacja: 2016.03.31 10:41

Autor: opr. Marcin Molski, Wprowadzenie: Marcin Molski

 • Marszałek z pracownikami biblioteki fot. Marek Zdrzyłowski
 • Marszałek wręcza dyplomy dla pracowników fot. Marek Zdrzyłowski
 • Mężczyźn rozmawiają przed mazowieckiej nagrody jakościi fot. Małgorzata Skorupka
 • fot. Marek Zdrzyłowski
 • Marszałek przemawia podczas wręczenia mazowieckiej nagrody jakości fot. Małgorzata Skorupka
 • Marszałek wręcza dyplomy dla pracowników oraz odznaczenie Pro Mazovia fot. Marek Zdrzyłowski
 • Przemowa przed wręczeniem mazowieckiej nagrody jakości fot. Małgorzata Skorupka
 • Marszałek przemawia w bibliotece przed wręczeniem odznaczenia fot. Marek Zdrzyłowski
 • Panowie biją brawo po wręczseniu mazowieckiej nagrody jakości fot. Małgorzata Skorupka
 • Wspólne zdjęcie po wręczeniu mazowieckiej nagrody jakości fot. Małgorzata Skorupka
 • Marszałek wręcza mazowiecką nagrodę jakości fot. Małgorzata Skorupka


Marszałek Adam Struzik wręczył honorowe wyróżnienia dwóm placówkom w Błoniu –  Bibliotece Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
 

Historia placówki oświatowej

W związku z reformą szkolnictwa, a także ogromnym zapotrzebowaniem na fachową literaturę obejmującą pedagogikę i psychologię w 1976 r. utworzono Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu z siedzibą przy ul. Targowej. Z czasem przekształcono ją w Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej z ustalona nazwą: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie – Filia w Błoniu. Placówka swoim działaniem objęła nauczycieli, pracowników pedagogicznych oraz studentów z terenu gminy Błonie, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Kampinos i Tułowice. Na początku 2011 r. oddział zyskał przestronne, nowoczesne i estetyczne pomieszczenia w budynku przeznaczonym na Centrum Kultury w Błoniu przy ul. Jana Pawła II 1 B na II piętrze. Aktualnie biblioteka dysponuje przestronną wypożyczalnią z nowoczesną ladą biblioteczną i wygodną kanapą dla oczekujących, funkcjonalną i przestronną czytelnią z wolnym dostępem do czasopism oraz pracownią komputerową z czterema stanowiskami.
 

Uroczyste obchody

Impreza 40-lecia istnienia placówki i pracy oświatowej stała się okazją do zaprezentowania historii biblioteki, dokonań pracowników, a także aktualnej działalności. Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” oraz dyplomy uznania pracownikom wręczył marszałek Adam Struzik.
 

Kilka faktów

Stacja ma długą historię. Powstała w 1966 r. jako Oddział Pomocy Doraźnej Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Pruszkowie, a następnie w Grodzisku Mazowieckim. Od 2005 r. działa jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu. W skład stacji wchodzą zespoły specjalistyczne w Błoniu i Łomiankach oraz zespoły podstawowe (wypadkowe) w Starych Babicach i Ożarowie Mazowieckim.
 

Dla kogo nagroda

Kapituła Konkursu Mazowieckiej Nagrody Jakości rozpatruje zgłoszenia przedsiębiorstw, organizacji i instytucji z terenu całego województwa, które podnoszą jakość działania. Przyznanie nagrody Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu jest najwyższą formą wyróżnienia w „Organizacja Ochrony Zdrowia”, niezwykle cenną dla personelu stacji. Na uroczystości wręczenia Insygniów obecni byli  przedstawiciele samorządu Jan Żychliński starosta, Paweł Białecki wicestarosta oraz członkowie Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Liczba wyświetleń: 535

powrót