Aktualności

Egzamin na prawo jazdy w Grójcu

2016.02.23 15:05 , aktualizacja: 2016.03.31 10:52
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Marcin Molski
Infografika: nowa filia WORD Biuro Prasowe

Dobra wiadomość dla młodych kierowców z Grójca i okolic. Już niedługo, aby zdać egzamin na prawo jazdy, nie będą musieli przyjeżdżać do Warszawy. Radni województwa podjęli decyzję o utworzeniu kolejnego terenowego oddziału WORD.

 

Nowy punkt WORD

Będzie to już szósta filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w naszym województwie. Terenowe oddziały działają już w: Mławie (oddział WORD w Ciechanowie), Garwolinie (oddział WORD w Siedlcach), Kozienicach i Zwoleniu (oddział WORD w Radomiu) oraz Sochaczewie (oddział WORD w Płocku).
 

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. We wrześniu ubiegłego roku otworzyliśmy filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sochaczewie, a teraz zdecydowaliśmy o uruchomieniu takiego ośrodka w Grójcu – wyjaśnia marszałek Adam Struzik. – To jest bardzo duży powiat, w którym zapotrzebowanie zarówno na egzaminy, jak i na szkolenia jest ogromne. Dlatego myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z takiego właśnie rozwiązania.

Statystyki przemawiają za takim rozwiązaniem

Według danych warszawskiego WORD-u w ubiegłym roku w stolicy do egzaminów teoretycznych przystąpiło blisko 12 tys. mieszkańców powiatu grójeckiego i powiatów okolicznych (pruszkowskiego, grodziskiego i piaseczyńskiego), a do egzaminów praktycznych – pond 11,5 tys.

Egzaminy na prawo jazdy w Grójcu będzie można zdawać jeszcze w tym roku. Dzięki uprzejmości lokalnych władz samorządowych udało się znaleźć dobrą lokalizację. Ośrodek będzie działał na terenie Grójeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dodaje Dariusz Marek Szczygielski dyrektor warszawskiego WORD.

Liczba wyświetleń: 568

powrót