Aktualności

Do Ciechanowca wygodnie i bezpiecznie

2016.02.18 10:00 , aktualizacja: 2016.02.18 10:24

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Przemawia wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska fot. Artur Warchala
  • Otwarcie drogi wojewódzkiej 694 fot. Artur Warchala
  • Sesja rady miasta Ciechanowiec fot. Artur Warchala

Droga wojewódzka 694, przebiegająca w znacznej części przez teren województwa mazowieckiego i łącząca drogę krajową nr 8 z Ciechanowcem, to arteria istotna dla mieszkańców powiatu ostrowskiego, ale także dla – wysokomazowieckiego w województwie podlaskim. Jej 3 km odcinek do granicy województwa mazowieckiego właśnie oddano do użytku po remoncie.

Między Mazowszem a Podlasiem

Droga 694 jest skróceniem trasy głównej z Białegostoku do Warszawy (omijając Zambrów i Ostrów Mazowiecką). W przyszłości ma być połączona z drogą ekspresową S8 (obecnie z drogą krajową nr 8) na terenie województwa podlaskiego. Na zmodernizowanym odcinku mamy poszerzoną jezdnie i pobocze (do 6 m), co przekłada się na wygodę, ale przede wszystkim – bezpieczeństwo. Koszt inwestycji, niemal 2 mln zł, pokryty został ze środków własnych samorządu województwa.

Komfort i bezpieczeństwo

Uroczystość oddania do użytku zmodernizowanej arterii miała miejsce podczas sesji Rady Miasta Ciechanowiec. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, która przypomniała, że dobrze rozbudowana infrastruktura drogowa to jeden z głównych celów, jakie stawia przed sobą Samorząd Województwa Mazowieckiego. Z budżetu województwa przekazywane są środki na budowę, remonty i modernizację dróg o znaczeniu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Dzięki skutecznie prowadzonej strategii rozwoju regionu w istotny i zauważalny sposób wzrasta funkcjonalność rozwiązań komunikacyjnych. Podkreśliła, że wyremontowana droga  zapewni komfort oraz bezpieczeństwo pieszym i zmotoryzowanym użytkownikom, usprawni lokalną i ogólnokrajową komunikację, a także zwiększy komfort podróżowania między województwami – mazowieckim i podlaskim.

 

 

Liczba wyświetleń: 824

powrót