Aktualności

Statystyczny czy administracyjny?

2016.02.16 11:45 , aktualizacja: 2016.02.18 08:49

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

ilustracja - kontury Mazowsza ze znakiem zapytania ilustracja

Rząd złożył wniosek do Eurostatu o statystyczny podział województwa mazowieckiego. Nie kończy to jednak prac nad podziałem administracyjnym.

 

Dyskusja w toku

Wniosek o statystyczny podział województwa mazowieckiego został złożony, bo jest on potrzebny, ale w żadnym wypadku nie wstrzymuje prac nad podziałem administracyjnym. Cały czas trwają prace koncepcyjne w ministerstwach Rozwoju Regionalnego oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji – powiedział senator Adam Bielan, którego wypowiedź przytaczają m.in. lokalne media.

 

Dla dobra całego województwa

Interesów wszystkich subregionów Mazowsza cały czas broni marszałek Adam Struzik.
 

Będziemy prowadzili dyskusję i dialog z ekspertami i mieszkańcami Mazowsza o tym, jakie rozwiązania są najlepsze dla naszego regionu. Dywagowanie o tym, jakie pieniądze będą przysługiwały Mazowszu z UE po 2020 r. jest dalece nieuprawnione, ponieważ dziś nie wiemy nawet, jak będzie wyglądał wieloletni budżet UE. Nie wiemy też, jakie będą zasady polityki spójności i czy będą realizowane np. w takiej formie jak dotychczas Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Przecież dopiero rozpoczynamy rozmowy o polityce miejskiej w UE w perspektywie lat 2021–2027 – mówi marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 717

powrót