Aktualności

Odznaczony i doceniony

2016.02.10 12:35 , aktualizacja: 2016.02.12 15:16
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Wręczenie członkowi zarządu Rafałowi Rajkowskiemu brązowego medalu fot. KWP w Radomiu
Członek zarządu Rafał Rajkowski z odznaczonymi policjantami fot. KWP w Radomiu

W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyła się coroczna odprawa, w której uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Zmiana na stanowisku komendanta

Podczas spotkania omówiono zrealizowane w zeszłym roku zadania oraz przedstawiono zamierzenia na rok bieżący.  Była to również okazja do pożegniania dotychczasowego Komendanta KWP z siedzibą w Radomiu, inspektora Rafała Korczaka, który przekazał obowiązki młodszemu inspektorowi Tomaszowi Michułce. Nowy komendant ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu i Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Do policji wstąpił w 1995 r. Ostatnio pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

 

Owocna współpraca

Spotkanie stało się okazją do wyróżnienie członka zarządu Rafała Rajkowskiego brązowym medalem „Za zasługi dla Policji”, która od wielu lat może liczyć na jego pomoc i wsparcie. Dziękując za odznaczenia Rafał Rajkowski przywitał nowo powołanego komendanta i zadeklarował jak najlepszą współpracę. Przypomniał że Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat stara się w sposób szczególny docenić zaangażowanie funkcjonariuszy, podejmując działania zmierzające do zapewnienia mazowieckiej policji nowoczesnego sprzętu warunkującego szybką interwencję w sytuacjach zagrożenia. Wyraził również wdzięczność za pracę Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, która przyczyniła się do zmniejszenia liczby przestępstw kryminalnych oraz spadku liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym i kolizji. Jednostka ma również wkład w zwiększenie wykrywalności przestępstw w garnizonie mazowieckim  w 2015 r. do 70,1 proc.
 

Liczba wyświetleń: 768

powrót