Aktualności

"Niech kolęda w świat popłynie"

2016.01.20 10:55

Autor: Dorota Łucja Cichocka na podst. mat SP w Jadowie, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wykonawcy w kategorii "przedszkola" fot. archiwum SP w Jadowie
  • Publiczność przeglądu fot. archiwum SP w Jadowie
  • MArszałek Adam Struzik na widowni fot. archiwum SP w Jadowie
  • Przemawia marszałka Adam STruzik fot. archiwum SP w Jadowie
  • Wręczenia nagród fot. archiwum SP w Jadowie
  • Wyykonawca w kategorii "gimnazja" fot. archiwum SP w Jadowie

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda w świat popłynie" odbył się w Jadowie. Wśród widzów IV edycji konkursu znalazł się jego honorowy patron, marszałek Adam Struzik.

 

Duże zainteresowanie

Kolędy i pastorałki zaprezentowano w 4 kategoriach wiekowych – przedszkola, klasy I-III , klasy IV-VI oraz gimnazja. W  sumie 425 uczestników z 27 placówek oświatowych z gmin: Poświętne, Tłuszcz, Strachówka, Łochów i Jadów wykonało 84 utwory. Poziom prezentowanych utworów jury oceniło jako bardzo wysoki.  

Nagrodzeni

Wśród zwycięzców w kategorii „przedszkola” znalazły się: Gminne Przedszkole w Jadowie, gr. 5 i 6 latków z utworem „Pastuszkowie bracia mili”, Samorządowe Przedszkole nr 1 w Łochowie, gr. Biedronki, za kolędę „Dzisiaj w Betlejem” i Samorządowe Przedszkole „Baśniowa Kraina” w Tłuszczu, gr. 5-latków za pieśń „Pastuszek bosy”. Zwycięzcami w kategorii „klasy I-III” okazały się: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach, kl. IIB z utworem „Spójrz na Jezusa”, uczennica zespołu szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem Zosia Kaczmarska, która wykonała kolędę „Jezus malusieńki” i Wiktoria Cudna ze szkoły podstawowej w Rozalinie – „Wśród nocnej ciszy”. Wyróżnienie otrzymała kl. III ZSP w Urlach, której uczniowie zaśpiewali utwór „Szczęśliwych dni”.  Klasy IV-VI na podium reprezentowali: Weronika Oniśk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłach za kolędę „Do stajenki”, Zespół Szkół im. W. Podkowińskiego w Mokrej Wsi z pieśnią „Złota Jerozolima” oraz uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadowie Aleksandra Rejf, która zaśpiewała „Gdy śliczna Panna”. W tej kategorii wyróżnione także IV kl. ZSP w Urlach za utwór „Skrzypi wóz”. Spośród gimnazjów najlepsza okazała się: Sylwia Księżek z Gimnazjum w Gwizdałach za „Kolędę dla nieobecnych”. Jury przyznało również 2 GRAND PRIX: kl. III szkoły podstawowej z Zespołu Szkół im. W. Podkowińskiego w Mokrej Wsi za „Gore gwiazda” i kl. II Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie za pieśń „Mario, czy ty wiesz?”.     

  

Liczba wyświetleń: 250

powrót