Aktualności

Plany inwestycyjne na 2016 r. w subregionie siedleckim

2016.01.21 16:05 , aktualizacja: 2016.01.22 09:16

Autor: opr.na podst.mat.Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc fot. Anna Groszyk-Książak

Budżet na 2016 r. to budżet zrównoważony, który pozwoli na realizację wszystkich zaplanowanych zadań. Nie zabraknie w nim środków na inwestycje w całym regionie. Remonty dróg, rozbudowa placówek służby zdrowia to jedne z wielu, jakie będą realizowane w 2016 r. w  subregionie siedleckim.

 

O planach inwestycyjnych podczas konferencji w Siedlcach mówiły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

Zakończone będą rozpoczęte już remonty i modernizacje zarówno w zakresie infrastruktury drogowej, jak i zdrowotnej. 2016 r. to także ważny rok dla beneficjentów programów unijnych. Już ruszają pierwsze konkursy – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego nadzoruje pracę ponad 120 instytucji i spółek na terenie Mazowsza, z czego 12 zlokalizowanych jest w subregionie siedleckim. Są wśród nich zarówno szpitale, muzea, teatry, jak też biblioteki, szkoły, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego oraz wojewódzkie stacje pogotowia ratunkowego. Samorząd odpowiada również za utrzymanie, remonty i modernizację zlokalizowanych na terenie regionu dróg wojewódzkich. Wszystkie instytucje od lat są modernizowane lub rozbudowywane.

–  Po kilku latach do budżetu województwa wracają pieniądze na organizacje pozarządowe i wsparcie dla ochotniczych straży pożarnych. Oczywiście nadal jedną z głównych pozycji zajmują inwestycje. Jeszcze pod koniec zeszłego roku udało nam się wygospodarować na ten cel dodatkowe 50 mln zł. Przeznaczymy je na modernizacje dróg i szpitali również na terenie subregionu siedleckiego – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Infrastruktura drogowa

2016 r. w subregionie siedleckim będzie należał do dużych inwestycji drogowych, wśród których znajdą się:

  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 637 Warszawa – Węgrów na odcinku od Okuniewa do Stanisławowa,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 Warszawa – granica województwa na odcinku od Wilgi (powiat garwoliński) w kierunku miejscowości Sobienie Jeziory (powiat otwocki),
  • przebudowa dwukilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 696 (od km 15+286 do km 17+080) wraz z budową kanalizacji deszczowej w Mokobodach,
  • remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 698 na terenie gminy Stara Kornica, powiat łosicki (od km 43+500 do km 47+000) ; w ramach inwestycji zostanie wzmocniona konstrukcja jezdni i pobocza,
  • remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 811 na terenie gminy Sarnaki, powiat łosicki (od km 8+590 do km 11+750.

Inwestycje w służbie zdrowia

  • rozbudowa i przebudowa budynku H i G oraz nadbudowę budynku G na potrzeby oddziałów dziecięcego i okulistycznego oraz apteki szpitalnej na terenie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Sp. z o.o.,
  • budowa obiektu szkolno-szpitalnego w Garwolinie,
  • modernizację systemu elektroenergetycznego w SSZZOZ w Rudce wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej,
  • budowa bazy śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim,
  • budowa kolektorów słonecznych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Sp. z o.o. (projekt finansowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy).

Dodatkowo, w 2016 r. przeprowadzony będzie pierwszy etap prac inwestycji w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, gdzie powstanie park kulturalno-historyczy przy Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie.

 

Nowa perspektywa finansowa

Właśnie rozpoczęła się nowa perspektywa finansowa w ramach środków unijnych na lata 2014–2020. W 2016 r. w  Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego do wykorzystania będzie ponad 2,88 mld zł. Po te środki będą mogli sięgnąć przedsiębiorcy, instytucje naukowe oraz samorządy również z subregionu siedleckiego, co podkreśliła podczas spotkania w Siedlcach wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczba wyświetleń: 1134

powrót