Aktualności

Kolejna inwestycja drogowa na Mazowszu

2016.01.08 12:05 , aktualizacja: 2016.01.08 13:14

Autor: na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Członek zarządu Rafał Rajkowski podczas otwarcia drogi fot.Krzysztof Kowalski

Zakończył się remont dwudziestokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej numer 728 relacji Grójec-Mogielnica. Inwestycja była możliwa dzięki środkom unijnym przyznanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach RPO WM na lata 2007–2013. W otwarciu uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Co objęły prace?

Wzmocniona została konstrukcja drogi, wybudowano odwodnienia, a w przylegających do niej miejscowościach powstały chodniki bądź ciągi pieszo-rowerowe. Wybudowano zjazdy do posesji, a także rozbudowano zatoki autobusowe. Prace remontowe objęły również skrzyżowania drogi z innymi ciągami wojewódzkimi, powiatowymi i gminnymi. Przebudowano także most na rzece Mogielnicy. Na całym odcinku wykonano nowe oznakowanie pionowe i poziome.

 

Ulepszenia

Droga wojewódzka nr 728 zapewnia mieszkańcom gminy połączenie z Grójcem, a w kierunku południowym z innymi ważnymi ośrodkami powiatu grójeckiego – Mogielnicą, Nowym Miastem nad Pilicą.  Dzięki przeprowadzonym pracom remontowo-budowlanym drogę dostosowano do istniejącego natężenia ruchu. Średnio w ciągu doby korzysta z niej około 18 tys. pojazdów. Do tej pory zły stan techniczny utrudniał poruszanie się po niej zarówno kierowcom, jak i pieszym.

 

Finanse

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 70 mln zł, z czego 85 proc. to środki unijne.

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 466

powrót