Aktualności

Nowa technologia diagnostyczna w Ostrołęce

2015.10.29 13:45 , aktualizacja: 2015.12.23 12:25

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • AparatRTGdo koronografii Pobierz: AparatRTGdo koronografii fot. archiwum MSS w...
  • Koronarograf zakupiono dzięki dotacji z UE Pobierz: Koronarograf zakupiono dzięki dotacji z UE fot. archiwum MSS w...
  • Wystąpienie marszałka Adama Struzika Pobierz: Wystąpienie marszałka Adama Struzika fot. archiwum MSS w...
  • Uroczystość oddania koronografu do użytku Pobierz: Uroczystość oddania koronografu do użytku fot. archiwum MSS w...
  • Marszałek Adam Struzik rozmawia z pacjentem Pobierz: Marszałek Adam Struzik rozmawia z pacjentem fot. archiwum MSS w...
  • Budynek Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce Pobierz: Budynek Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce fot. Adam Wołosz
  • Uczestnicy uroczystości Pobierz: Uczestnicy uroczystości fot. archiwum MSS w...

Już od dziś pacjenci Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce będą mogli korzystać z nowoczesnego aparatu RTG do koronarografii. Jego zakup możliwy był dzięki przyznanej placówce dotacji unijnej. W uroczystym przekazaniu tak istotnego urządzenia uczestniczył marszałek Adam Struzik.

 

Bezpieczniejsza profilaktyka, skuteczniejsze leczenie

Nowoczesny koronarograf zasili Zakład Kardiologii Inwazyjnej. Dzięki niemu możliwe będzie wykonywanie ważnych w profilaktyce naczyniowo-wieńcowej badań – USG wewnątrzwieńcowego czy pomiaru cząstkowej rezerwy wieńcowej FRR. Aparat posiadać będzie cyfrowy detektor, który zapewni wizualizację na najwyższym poziomie podczas zabiegów kardiologii interwencyjnej. Skróci się także czas oczekiwania pacjentów na podjęcie specjalistycznego leczenia, a co za tym idzie – leczenie będzie skuteczniejsze i obarczone mniejszą liczbą powikłań.

 

Zysk dla wszystkich

Inwestycja to dobra informacja dla mieszkańców północnego Mazowsza – przyczyni się do wyrównania dysproporcji w dostępie do wysoko standardowo wyposażonych publicznych zakładów opieki zdrowotnej w województwie. Ale to także korzyść dla wszystkich Polaków, ponieważ szpital swoim zasięgiem w temacie lecznictwa zamkniętego i specjalistyki obejmuje teren całego kraju. Koronarograf zakupiono dzięki dotacji z UE. Wartość sprzętu wyniosła ponad 4 mln zł, z czego dofinansowanie unijne stanowiło ponad 3,4 mln zł.

Liczba wyświetleń: 609

powrót