Aktualności

Nienaganna praca nagrodzona

2015.10.27 11:20 , aktualizacja: 2015.10.27 16:12

Autor: opr.WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Legitymacja wręczona odznaczonemu  Bogumiłowi Feduniewiczowi fot.Agnieszka Stabińska
  • Wicewojewoda Dariusz Piątek wręcza medal Bogumiłowi Feduniewiczowi fot.Agnieszka Stabińska
  • Wspólna fotografia uczestników ydarzenia fot.Agnieszka Stabińska
  • Medal Złoty za Długoletnią Służbę i legitymacja fot.Agnieszka Stabińska

Doceniono wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Bogumiła Tadeusza Feduniewicza. Na mocy postanowienia Prezydenta RP z 3 września br., byłego dyrektora Rejonu Drogowego Ostrołęka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich uhonorowano Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

 

Z wnioskiem o nadanie medalu wystąpił do Prezydenta RP – za pośrednictwem wojewody mazowieckiego – marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Wręczenie tego szczególnego wyróżnienia odbyło się w urzędzie marszałkowskim, 27 października. Bogumił Feduniewicz odebrał medal z rąk wicewojewody mazowieckiego Dariusza Piątka. Odznaczonemu gratulacje i słowa uznania przekazał marszałek Adam Struzik.

 

Sylwetka odznaczonego

Bogumił Feduniewicz przez 16 lat (od 1 stycznia 1999 r.) był dyrektorem Rejonu Drogowego Ostrołęka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Z końcem sierpnia br. przeszedł na emeryturę. Z drogownictwem jest związany od ponad 50 lat. Dzięki jego zaangażowaniu udało się wybudować i zmodernizować setki kilometrów dróg wojewódzkich na północnym wschodzie Mazowsza, przebudować wiele obiektów mostowych oraz przeprowadzić szereg kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

Liczba wyświetleń: 811

powrót