Aktualności

W Madrycie o zrównoważonym rozwoju

2015.10.21 15:25 , aktualizacja: 2017.01.31 10:48

Autor: Katarzyna Mańska, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W Madrycie odbył się wspólny kongres statutowy Europejskiej Partii Ludowej i Grupy EPL w Komitecie Regionów, poświęcony inwestycjom w europejskich regionach i miastach. Wziął w nim udział marszałek Adam Struzik, członek Grupy EPL w Komitecie Regionów.

 

JESSICA i JEREMIE

Podczas panelu poświęconego wdrażaniu zrównoważonych projektów w regionach i miastach marszałek Adam Struzik przedstawił informację na temat stanu wykorzystania instrumentów finansowych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji na Mazowszu. Omówił wdrażanie inicjatyw JESSICA i JEREMIE i przedstawił szczegóły dotyczące realizacji konkretnych projektów. Marszałek Adam Struzik zwrócił też uwagę na temat przyjętej na sesji plenarnej Komitetu Regionów w dniu 14 października br. opinii dotyczącej instrumentów finansowych wspierających rozwój terytorialny.

 

Lokalne wsparcie

Uczestnicy spotkania dyskutowali także na temat roli lokalnych i regionalnych władz we wspieraniu i zarządzaniu projektami inwestycyjnymi oraz w poprawie środowiska inwestycyjnego.  Przyjęto również madrycką deklarację liderów regionalnych i lokalnych Europejskiej Partii Ludowej.

  • Kongres statutowy Europejskiej Partii Ludowej i Grupy EPL Pobierz: Kongres statutowy Europejskiej Partii Ludowej i Grupy EPL fot. archiwum UMWM
  • MArszałek Adam Struzik z eurodeputowanym Andrzejem Grzybem Pobierz: MArszałek Adam Struzik z eurodeputowanym Andrzejem Grzybem fot. archiwum UMWM
  • Uczestnicy kongresu Pobierz: Uczestnicy kongresu fot. archiwum KR
  • Prezydium kongresu Pobierz: Prezydium kongresu fot. archiwum KR
  • Wystąpienie marszałka Adama Struzika Pobierz: Wystąpienie marszałka Adama Struzika fot. archiwum KR

Pliki do pobrania

Liczba wyświetleń: 351

powrót