Aktualności

Przedsiębiorczość nagrodzona

2015.09.29 11:00 , aktualizacja: 2015.09.29 11:06

Autor: oprac.na podst.mat.organizatora, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Medal Pro Masovia dla firmy Lechpol i dyplomy uznania dla pracowników fot.arch. Lechpol
  • Założyciel firmy – Zbigniew Leszek z synami fot.arch. Lechpol
  • Statuetki  z okazji 25-lecia firmy Lechpol fot.arch. Lechpol

Firma Lechpol świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. Przez pół wieku z jednoosobowej firmy powstał sprawnie działający podmiot, który z każdym rokiem staje się coraz bardziej liczącym graczem na rynku elektroniki. Pomimo dużej skali działania jedna rzecz jest niezmienna – nadal utrzymuje rodzinny charakter. 

 

Początki…

Lechpol rozpoczął działalność w 1990 r. Jej założycielem jest Zbigniew Leszek, piastujący wówczas funkcję kierownika Obiektów Sportowych w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem k. Garwolina. Z zawodu pedagog dostrzegł potencjał nadciągającej do Polski rewolucji PAL - SECAM i postanowił wykorzystać ją do rozwinięcia działalności biznesowej. Przez kolejne lata, zatrudniając coraz większą liczbę osób, zbudował szeroką ofertę handlową w wielu działach elektroniki i elektrotechniki.

 

Dzień dzisiejszy…

Garwoliński Lechpol zatrudnia obecnie około 200 osób w Polsce i kilkadziesiąt poza krajem. Dostarcza na polski rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny kilkunastu marek z różnych kategorii – zarówno urządzenia dla specjalistów, jak też z segmentu elektroniki konsumenckiej.

 

Rodzinny biznes

Prezes Zbigniew Leszek, nieprzerwanie od 25 lat zarządza i rozwija firmę, a od dekady towarzyszą mu także jego synowie. Pewność działania oraz kontynuacja pracy przez kolejne pokolenia to dla Zbigniewa Leszka największe wartości rodzinnego biznesu.

 

Medale…wyróżnienia

Doceniając wkład firmy Lechpol w rozwój gospodarczy regionu, marszałek Adam Struzik uhonorował Zbigniewa Leszka Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Wyróżnienie wręczyła członek zarządu Elżbieta Lanc. Zarząd Województwa Mazowieckiego dodatkowo docenił także 15 pracowników firmy najbardziej zaangażowanych w jej rozwój na przestrzeni całego okresu 25-lecia.

Liczba wyświetleń: 432

powrót