Aktualności

Rozwój polskiej branży energii odnawialnej

2015.09.22 13:10 , aktualizacja: 2015.09.22 13:20

Autor: opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Ruszyły Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland 2015. W warszawskim Centrum EXPO XXI otworzył je m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Spotkanie osób i instytucji zainteresowanych wymianą wiedzy oraz doświadczeń w obszarze szeroko pojętej tematyki sektora energetycznego jest doskonałą okazją do poznania – bezpośrednio od specjalistów – istotnych informacji związanych z OZE i efektywnością energetyczną oraz najnowszych innowacji technologicznych w tej branży zarówno w Polsce, jak i na świecie.

 

Energy Talk

Zainteresowanie wykorzystaniem OZE wzrasta z roku na rok. Uchwalenie przez Sejm RP i podpisanie przez prezydenta ustawy o odnawialnych źródłach energii umożliwia rozwój tej formy jej pozyskiwania w Polsce. W trakcie targów zaproszeni goście, przedstawiciele organizacji, polityki i gospodarki będą debatować na temat perspektyw rozwoju energetyki odnawialnej.

 

Dedykowane spotkania branżowe

Konferencje i fora RENEXPO® Poland stały się ważnym miejscem spotkań i wymiany informacji o najnowszych trendach i osiągnięciach na rynku energii jutra. Obszarem, który będzie rozlegle potraktowany są zagadnienia związane z pompami ciepła. Zostanie im poświęcony 4. Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Można będzie też posłuchać, jak z wdrażaniem OZE radzą sobie nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy. Również branża energetyki wodnej będzie szeroko reprezentowana na targach. Uczestnicy spotkania będą omawiać uwarunkowania ekonomiczne i środowiskowe oraz perspektywy rozwojowe energetyki wodnej w Polsce. Dyskusja będzie się toczyła także wokół perspektyw rozwoju zielonych miejsc pracy, fotowoltaiki, budowy energooszczędnych budynków oraz potencjale biogazu.

 

Samorząd a energia przyszłości

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii staje się czymś oczywistym. Inwestowanie w ekologiczne, a zarazem opłacalne ekonomicznie rozwiązania gwarantuje nasze bezpieczeństwo energetyczne. Z myślą o przyszłości energetycznej województwa mazowieckiego blisko 6 lata temu powołano do życia, z inicjatywy  Samorządu Województwa Mazowieckiego, Mazowiecką Agencję Energetyczną. Jej działalność opiera się głównie na wspieraniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz pomoc we wdrażaniu rozwiązań racjonalizujących użytkowanie energii na Mazowszu, a także promocja regionalnego podejścia do energetyki.

 

 

Liczba wyświetleń: 439

powrót