Aktualności

Dla rodziny…

2015.09.16 13:30 , aktualizacja: 2015.09.18 13:44

Autor: Dagmara Jaworska (WZ), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Panel dyskusyjny z udziałem członka zarządu województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc fot.Tomasz Stefański
Minister Władysław Kosiniak-Kamysz wręcza Kartę Dużej Rodziny fot.Tomasz Stefański

O ulgach i bonifikatach, których odbiorcami są wielodzietne rodziny rozmawiano podczas konferencji, 16 września br. Województwo mazowieckie reprezentowała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Kto uczestniczył?

W panelu dyskusyjnym, z udziałem ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka - Kamysza wzięli udział przedstawiciele samorządu, firm oraz rodzin wielodzietnych. Po zakończeniu rozmów zebrani uczestniczyli w warsztatach dotyczących programu System Informatyczny KDR.

 

Karta Dużej Rodziny

Przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzice otrzymują ją dożywotnio, dzieci do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Do 31 maja 2015 r. w województwie mazowieckim wydano 160 934 karty dla 30 437 rodzin.

 

e-usługa

Ideą projektu jest ułatwienie rodzinom wielodzietnym dostępu do kultury, dóbr materialnych oraz turystyki. Już wkrótce złożenie wniosku o wydanie karty oraz deklaracji o dołączenie do grona partnerów programu będzie mogło odbywać się przez internet. Nowy System Informatyczny umożliwi elektroniczną obsługę spraw o przyznanie karty, śledzenie swojej sprawy na stronie oraz dostęp do bieżących informacji o przysługujących uprawnieniach. Dzięki projektowi każdy partner będzie mógł dołączyć do Programu Karty Dużej Rodziny poprzez system informatyczny oraz aktualizować swoje dane znajdujące się w interaktywnej wyszukiwarce na stronach mpatia.mpips.gov.pl. Z systemu skorzystają instytucje zaangażowane w realizację procesów związanych z Kartą Dużej Rodziny, m.in. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, urzędy wojewódzkie, gmin i miast, ośrodki pomocy społecznej. 

 

* Projekt „System ulg i bonifikat skierowanych do rodzin wielodzietnych, certyfikowany spersonalizowaną, bezpieczną Kartą Dużej Rodziny” to przedsięwzięcie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich prowadzone w ramach Priorytetu VII Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Współfinansowany jest ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Liczba wyświetleń: 584

powrót