Aktualności

Spotkanie samorządowców w Zwoleniu

2015.09.15 14:10 , aktualizacja: 2015.09.16 07:52
Autor: Radosław Strzaliński, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska mówiła m.in. o nowej perpektywie unijnej fot.Radosław Strzaliński

Samorządowcy z gmin i miast subregionu radomskiego, 14 września, spotkali się w Zwoleniu na Konwencie Wójtów, Burmistrzów i Prezydenta Ziemi Radomskiej, by rozmawiać o najważniejszych kwestiach związanych z rozwojem tej części Mazowsza.

 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Artur Dąbrowski.

 

Fundusze na inwestycje drogowe

Głównym tematem dyskusji była kwestia budowy, przebudowy i modernizacji infrastruktury drogowej z uwzględnieniem nowej perspektywy unijnej. W okresie finansowania 2014–2020 w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w działaniu „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” przewidziane jest wsparcie na budowę dróg. O środki będzie można się starać w ramach konkursów. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska omówiła również główne zagadnienia dotyczące Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Plany

Samorządowcy jednogłośnie wskazali potrzebę kolejnego wspólnego spotkania. Będzie ono poświęcone planom realizacji zadań infrastrukturalnych, prowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Każdego roku rozmowy odbywają się w innej miejscowości subregionu radomskiego.

Liczba wyświetleń: 493

powrót