Aktualności

Wygodniej w Nowym Dworze Mazowieckim

2015.09.15 13:20 , aktualizacja: 2015.09.16 07:52

Autor: Biuro Prasowe UMWM, MJWPU, Wprowadzenie: Oktawia Wierzbicka

  • Podpisanie umowy na unijne dofinansowanie inwestycji drogowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Jej sygnatariuszami są członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Jacek Kowalski Fot. arch. UMWM
  • Burmistrz Jacek Kowalski podpisuje umowę na unijne dofinansowanie inwestycji drogowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Fot. arch. UMWM
  • Sygnatariusze umowy na unijne dofinansowanie inwestycji drogowej w Nowym Dworze Mazowieckim: członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Jacek Kowalski Fot. arch. UMWM

Kierowcy, rowerzyści i piesi – wszyscy skorzystają na nowej inwestycji prowadzonej przez urząd miejski w Nowym Dworze Mazowieckim. Nie byłoby to możliwe bez decyzji zarządu województwa o przyznaniu prawie 22 mln zł unijnej dotacji. Dziś podpisana została umowa na dofinansowanie projektu, dzięki któremu poruszanie się po mieście będzie dużo łatwiejsze. Nareszcie jadący w stronę targowiska lub drogi krajowej nr 85 nie będą musieli przebijać się przez samo centrum miasta. Powstają właśnie nowe odcinki ul. Modlińskiej, a ruch na ul. Warszawskiej będzie przebiegał sprawniej dzięki rondom.

 

Relacje ze spotkania

Dziś w urzędzie marszałkowskim członkowie zarządu województwa Elżbieta Lanc i Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski i skarbnik miasta Anna Palczowska podpisali umowę na unijne dofinansowanie tej inwestycji drogowej. Całość będzie kosztować ponad 25,8 mln zł. Dotacja to aż 21,96 mln zł.

 

 

Innowacyjne rozwiązania

Zmian będzie dużo. Właśnie trwa przebudowa odcinka ul. Warszawskiej (droga wojewódzka nr 631) od ul. Mazowieckiej do drogi krajowej nr 85 oraz ul. Modlińskiej, która z drugiej strony rozbudowana będzie aż do ul. Paderewskiego. Stanie się więc swego rodzaju obwodnicą wyprowadzającą ruch z centrum miasta.

 

Nawierzchnia nowych dróg będzie spełniała wymogi nośności uwzględniające większy ruch i cięższe pojazdy (kategoria ruchu KR4). Obecne natężenie ruchu to 4106 SDR (średni dobowy ruch pojazdów silnikowych) dla ul. Modlińskiej i 12 786 SDR – dla ul. Warszawskiej.

 

Korzyści dla każdego

Przebudowa z pewnością ucieszy mieszkańców, nowodworskich kierowców jak również pasażerów lotniska Warszawa – Modlin czy turystów odwiedzających Twierdzę Modlin. Nowy Dwór Mazowiecki znajduje się bowiem na styku dróg krajowych. Poza tym przy ul. Warszawskiej zlokalizowane jest targowisko miejskie, z usług którego chętnie korzystają mieszkańcy miasta i okolicy. Dlatego rozbudowa systemu drogowego w samym Nowym Dworze Mazowieckim jest tak ważna.

 

Powstające drogi to nie tylko jezdnia dla samochodów. Wzdłuż tras zaplanowano nowe chodniki oraz dwukierunkowe ścieżki rowerowe. Wykonane zostaną również zjazdy do posesji. Drogi będą odpowiednio odwodnione, co przekłada się na bezpieczeństwo – zmniejsza się wówczas śliskość nawierzchni.

 


 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1762 kB, Liczba pobrań: 165
Rozmiar: 1190 kB, Liczba pobrań: 145

Liczba wyświetleń: 1016

powrót