Aktualności

Regionalne święto

2015.08.25 11:50 , aktualizacja: 2015.08.25 12:07

Autor: Radosław Strzaliński, WZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Gołąbki Podlaskie jedna z potraw w konkursie fot.Radosław Strzaliński
  • Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządów i instytucji związanych z rolnictwem Janina Ewa Orzełowska Wicemarszałek, Dariusz Stopa Starosta Siedlecki, dyrektorzy ARiMR, MODR oraz WUP fot.Radosław Strzaliński
  • Degustacja potrwa, które stanęły w szranki na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka fot.Radosław Strzaliński
  • Stoiska promocyjne firm i instytucji związanych z rolnictwem fot.Radosław Strzaliński

Tradycyjnie, pod koniec wakacji w Przesmykach (pow. siedlecki) odbywa się festyn gminny z ziemniakiem w roli głównej. Tak było i tym razem –  23 sierpnia przesmyckie dokopiny ziemniaka 2015 zgromadziły mieszkańców i licznych przyjezdnych.

 

Dla każdego coś…

W trakcie festynu można było degustować i podziwiać dania i produkty wykonane z ziemniaków. Na  placu przy Gminnym Ośrodku Kultury zgromadzili się także wystawcy usług i instytucji rolniczych. Nie zabrakło kiermaszy, wystaw, rodzinnych zabaw i koncertów muzycznych. Pomyślano także o najmłodszych. Czekało na nich wiele atrakcji  – malowanie twarzy, taniec, bańki mydlane, karuzele, zjeżdżalnie.

 

Imprezy towarzyszące

Podczas niedzielnej imprezy rozstrzygnięto konkursy na „Największy i najcięższy ziemniak”, „Najciekawszą i najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną” oraz „Najładniejszą miejscowość 2015”. Rozegrano także Gminny Turniej Piłki Nożnej.

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Samorząd województwa podczas regionalnego święta reprezentowała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczba wyświetleń: 882

powrót