Aktualności

Bohaterski czyn nagrodzony

2015.08.17 11:30 , aktualizacja: 2015.08.17 15:36

Autor: opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszałek Adam Struzik wręcza nagrodę oraz list gratulacyjny strażakowi fot.Agnieszka Stabińska
  • Druh Tomasz Brodowicz fot.Agnieszka Stabińska
  • Hełm strażacki, jaki otrzymał druh Tomasz Brodowicz fot.Agnieszka Stabińska
  • Druh Tomasz Brodowicz otrzymał strażacki hełm od sowich zwierzchników fot.Agnieszka Stabińska
  • Druh Tomasz Brodowicz udziela wywiadu dla mediów fot.Agnieszka Stabińska

Zdecydowanie i determinacja to cechy, którymi wykazał się druh Tomasz Brodowicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniewie (powiat sochaczewski). Jego postawa i podjęte działania uratowały życie nieprzytomnemu mężczyźnie. Z rąk marszałka Adama Struzika otrzymał nagrodę finansową i list gratulacyjny jako wyraz uznania i podziękowania za obywatelską postawę.

 

Odwaga i ofiarność

Dziesiątego czerwca br. druh Tomasz Brodowicz, przechodząc ul. Staszica w Sochaczewie, zauważył leżącego na ziemi, przed wejściem do jednej z kamienic, nieprzytomnego mężczyznę. Po stwierdzeniu, że osoba nie reaguje na bodźce zewnętrzne, nie zwlekając, przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jedocześnie poprosił jednego z przechodniów o wezwanie pogotowia ratunkowego i zaalarmowanie komendy powiatowej PSP w Sochaczewie. Po przybyciu pierwszego zastępu straży pożarnej z KP PSP Sochaczew, wspólnie ze strażakami prowadził działania ratownicze, aż do przybycia pogotowia ratunkowego. Po analizie wstępnych obrażeń przez służby ratownicze okazało się, że poszkodowany przeszedł zawał serca. Mężczyzna przeżył tylko dzięki szybkiej i fachowej interwencji druha Tomasza Brodowicza.

 

Strażak czerwca

Co miesiąc kapituła konkursu strażaka roku honoruje tytułem strażaka miesiąca druhów, którzy nie będąc na służbie, zachowali się w sposób wyjątkowy, pomagając innym wyjść z tragicznych sytuacji. Tym razem doceniono determinację i zdecydowaną akcję Tomasza Brodowicza – członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniewie, przyznając mu tytuł „Strażaka Czerwca 2015” jako nominację do tytułu honorowego „Strażak Roku 2015 Województwa Mazowieckiego”.

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1488 kB, Liczba pobrań: 137
Rozmiar: 1211 kB, Liczba pobrań: 139

Liczba wyświetleń: 727

powrót