Aktualności

Będzie nowy sprzęt

2015.08.04 07:50 , aktualizacja: 2015.08.04 08:11

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Wejście na oddział okulistyki szpitala przy Niekłańskiej Fot. Michał Słaby
  • umowę na zakup sprzętu medycznego podpisują od lewej dyrektor szpitala Małgorzata Stachurska-Turos, członek zarządu Elżbieta Lanc i wicemarszałek Leszek Ruszczyk Fot. Michał Słaby
  • Umowę  na ręce dyrektor szpitala Małgorzaty Stachurska-Turos przekazują wicemarszałek Leszek Ruszczyk i członek zarządu Elżbieta Lanc Fot. Michał Słaby
  • Wejćie do szpitala dzieciecego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie Fot. Michał Słaby

Już niedługo na oddziale okulistyki szpitala dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie pojawi się nowoczesny sprzęt medyczny. Placówka będzie mogła rozszerzyć zakres świadczonych usług medycznych, a także przejść na system tzw. ostrego dyżuru z możliwością przyjmowania pacjentów w trybie 24 h przez 7 dni w tygodniu.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, szpital otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości ponad 788 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz dyrektor Szpitala Dziecięcego im. prof. dr.  med. Jana Bogdanowicza w Warszawie Małgorzata Stachurska-Turos.

 

 

 

Dobra wiadomość dla małych pacjentów

 

Na oddziale okulistyki leczone są wszystkie choroby narządu wzroku u dzieci i młodzieży. Wykonuje się tu także niezbędne zabiegi operacyjne np. dotyczące zaburzeń ustawienia gałki ocznej, zeza i oczopląsu, chorób przedniego odcinka gałki ocznej – zapalnych, bakteryjnych, wirusowych, alergicznych, zaćmy wrodzonej i patologicznej oraz wielu innych.
 
W ramach projektu zakupione zostaną fakoemulsyfikator z wiktrektomią tylną, aparat do elektrofizjologii, fondus kamery, laser do zabiegów na siatkówce oka z przystawką i wyposażeniem, autorefraktometr pediatryczny, ręczna lampa szczelinowa, panel optotypów z polaryzacją, dioptriomierz, tonometr indukcyjny z wyposażeniem oraz wziernik pośredni z wyposażeniem.
 
Inwestycja rozszerzy zakres świadczonych usług medycznych, a także podniesie poziom dotychczasowych. Okulistyka dziecięca to specjalność deficytowa – w skali kraju i województwa. Szpital stanie się samowystarczalny w zakresie diagnostyki i zwiększy swoją ofertę bez potrzeby zlecania na zewnątrz badań diagnostycznych.

Placówka przy ul. Niekłańskiej jest pierwszym szpitalem dziecięcym zbudowanym w Warszawie po II wojnie światowej. Zapewnia pomoc, diagnostykę i specjalistyczne leczenie dzieciom od noworodka do 18. roku życia. Nowoczesne urządzenia będą wykorzystywane do badania i leczenia bardzo małych dzieci (np. wcześniaków).
 

Tytuł projektu: Zakup sprzętu medycznego dla oddziału okulistyki wraz z adaptacją pomieszczeń
Beneficjent: Szpital Dziecięcy im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza SPZOZ w Warszawie
Całkowita wartość projektu: 928 000 zł
Kwota dofinansowania: 788 800 zł
Działanie 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia

Liczba wyświetleń: 589

powrót