Aktualności

Dotacje dla wyszkowskiego szpitala

2015.07.30 15:35 , aktualizacja: 2015.07.30 15:43

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Sygnatariusze umowy - przedstzwiciele zarządu województwa i szykowskiego szpitala fot.Edyta Al-Tawil
Dzięki podpisanej umowie na zakup nowoczesnej aparatury medycznej polepszy się jakość świadczonych usług w wyszkowskiej placówce fot.Edyta Al-Tawil

Dobra wiadomość dla pacjentów i kadry lekarskiej wyszkowskiego szpitala. Dzięki zakupowi nowoczesnej aparatury i sprzętu medycznego znacznie poprawi się szybkość i trafność stawianych diagnoz, co wpłynie na efekty leczenia.

 

Nowy sprzęt to większe bezpieczeństwo pacjentów i personelu

To także większa dostępność do nowoczesnych procedur medycznych i metod diagnostycznych. Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu wyszkowskiej placówce 603 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie Cecylia Domżała.

 

Pomoc powypadkowa i diagnostyka

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie to największy placówka lecznicza w powiecie. Rocznie hospitalizuje około 20 tys. pacjentów. Szpital pełni także kluczową rolę w ratowaniu ofiar wypadków drogowych.

Aby skutecznie leczyć chorych SPZZOZ postawił na diagnostykę. Prawidłowe rozpoznanie gwarantuje sukces leczenia, a pacjentowi pozwala określić liczbę niezbędnych wizyt.

 

Aparatura wykorzystująca nowoczesne technologie

Dzięki unijnym środkom do szpitala trafią nowoczesne urządzenia diagnostyczne, a także sprzęt i aparatura medyczna, wykorzystywana w leczeniu oraz w trakcie zabiegów operacyjnych. Będą to m.in.: kardiomonitor noworodkowy, polomierz kinetyczny, holter ciśnieniowy, holter EKG, myjki endoskopowe, ssak elektryczny, aparat do terapii polem magnetycznym, wózki do transportu chorych, aparat nerkozastępczy, inkubator, respirator Vela Plus, pompy strzykawkowe, kardiotokograf z opcją ciąży bliźniaczej.

Zakupione będzie również urządzenie do suchego rozmrażania, kardiotokografy, aparaty okulistyczne i do fizjoterapii, a także myjki gwarantujące bezpieczeństwo sanitarne.

                                                                                                                                          

Tytuł projektu: Zakup urządzeń medycznych do SPZZOZ w Wyszkowie

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie

Całkowita wartość projektu: 846 401,73 zł

Kwota dofinansowania: 603 604,64 zł

Działanie 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia

Liczba wyświetleń: 416

powrót