Aktualności

Nowoczesne rozwiązania w ostrołęckim szpitalu

2015.07.17 13:55 , aktualizacja: 2015.07.20 07:47

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Piotr Mączewski

  • przykładowe urządzenia medyczne zakupione w ramach projektu Fot. arch. MJWPU
  • konferencja prasowa z udziałem m.in. wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej, członek zarządu Elżbiety Lanc, dyrektora szpitala w Ostrołęce Wojciecha  Miazgi, dyrektora delegatury UMWM Mariusza Popielarza Fot. arch. MJWPU
  • Goście zwiedzają kolejne pomieszczenia oddziału Fot. arch. MJWPU
  • oddział zwiedzają od lewej członek zarządu Elżbieta Lanc, wicemarszłek Ewa Orzełowska i dyrektor szpitala w Ostrołęce Wojciech Jerzy Miazga Fot. arch. MJWPU
  • tabliczka lokalizacyjna ułatwiająca poruszanie się po obiekcie Fot. arch. MJWPU
  • tablica z rozmieszczeniem sal na oddziale Fot. arch. MJWPU
  • Goście zwiedzają kolejne pomieszczenia oddziału Fot. arch. MJWPU
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Janina Ewa Orzełowska na oddziale noworodków Fot. arch. MJWPU
  • Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce - widok z lotu ptaka Fot. Adam Wołosz

Na unijne wsparcie może liczyć Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce. Placówka medyczna zainwestuje w poszerzenie i ulepszenie usług świadczonych na rzecz swoich pacjentów. Dziś wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz dyrektor szpitala Wojciech Miazga podpisali umowę na 650 tys. zł unijnego dofinansowania.

 

Z czego skorzystają pacjenci…

Nowe wyposażanie to specjalistyczny sprzęt medyczny, który zwiększy możliwości działania dwóch oddziałów: kardiologicznego i położniczo-ginekologicznego. Możliwe będzie wykonywanie badań niedostępnych dotychczas dla placówki.

 

… na oddziale kardiologicznym …

Doposażeniem oddziału kardiologicznego (48 łóżek) będą specjalistyczne urządzenia diagnostyczne, wykorzystywane do nieinwazyjnej diagnostyki układu krążenia. Aparatura umożliwi m.in.: diagnostykę omdleń, ocenę ryzyka zgonu pacjentów w ciężkim stanie klinicznym czy też obserwację przebiegu terapii nadciśnienia tętniczego. Dotychczas pacjenci, wymagający takich badań, byli zmuszeni leczyć się w warszawskich placówkach. Nowe aparaty to również szansa prowadzenia przez szpital prac badawczych, opierających się na obserwacji i regulacji funkcji terapeutycznych rozruszników serca. Tylko w 2014 r. na oddziale kardiologicznym hospitalizowanych było 1989 pacjentów.

 

… i ginekologiczno-położniczym?

Na dokładniejsze badania będą mogły liczyć również pacjentki oddziału położniczo-ginekologicznego. Nowoczesny aparat ultrasonograficzny z funkcjami dopplerowskimi będzie wykorzystywany w diagnostyce zaburzeń mogących pojawić się w czasie ciąży, porodu oraz opieki nad noworodkiem, w tym podczas badań echokardiografii serca płodu. Sprzęt będzie również niezwykle przydatny w diagnostyce onkologii ginekologicznej i uroginekologii. W zeszłym roku na oddziale odebrano 1184 porody. Łącznie może przebywać tu 57 pacjentek.

 

Duża rola szpitala w regionie

W 2014 r. ostrołęcki szpital przeprowadził ponad 26 tys. hospitalizacji na oddziałach całodobowych i dziennych. Jego pacjentami są nie tylko mieszkańcy Ostrołęki, ale też osoby z pobliskich powiatów (ostrołęckiego, makowskiego, ostrowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego, a także łomżyńskiego). Nowoczesna aparatura to zwiększenie możliwości diagnostycznych szpitala, a sprawniejsza diagnostyka – szybsze podjęcie leczenia. To z kolei przekłada się na poczucie bezpieczeństwa pacjentów i komfort ich leczenia.

Liczba wyświetleń: 819

powrót