Aktualności

Marszałek w powiecie pułtuskim

2015.07.06 11:30 , aktualizacja: 2015.07.16 08:03

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszałek Adam Struzik z przedstawicielami gminy Winnica fot.arch.UG w Winnicy
  • Ruszyła rozbudowa przedszkola samorządowego w Winnicy źródło:www.gminawinnica.pl
  • Zabytkowa, gotycka świątynia pw. św. Trójcy w Winnicy źródło:naszawinnica.pl

Inwestycje w gminie Winnica (pow. pułtuski) były głównym tematem rozmów marszałka Adama Struzika z przedstawicielami lokalnych władz.

 

Wyzwania

Na spotkaniu, 3 lipca w Urzędzie Gminy Winnica, poruszono sprawy dotyczące realizowanych oraz planowanych inwestycji – drogi wojewódzkiej 571, remontu jej nawierzchni, naprawy kanałów burzowych, organizacji ruchu drogowego oraz budowy mostu w Golądkowie. Podjęto także temat budowy ścieżki pieszo-rowerowej na terenie byłej kolejki wąskotorowej oraz rozbudowy Samorządowego Przedszkola w Winnicy. Rozmawiano o możliwości pozyskania środków na realizację tych przedsięwzięć.

 

Gotycki zabytek

Na zakończenie wizyty w gminie Winnica marszałek Adam Struzik zwiedził zabytkowy kościół parafialny pw. św. Trójcy. Murowany budynek w stylu gotyckim powstał na przełomie XV i XVI w. Budowniczym był mistrz murarski Jan z Przasnysza. W okresie II wojny światowej kościół został dość poważnie zdewastowany. Odrestaurowano go w 1945 r.; w latach 1985–1990 wyremontowano dach i stropy oraz odmalowano wnętrze. Teren podświetlono w nowoczesnym stylu.

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 443

powrót