Aktualności

Pierwsze Lokalne Centra Kompetencji na Mazowszu już działają

2015.06.22 09:30 , aktualizacja: 2015.06.24 15:46

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

symboliczne otwarcie Fot. Ilona Jaroszek
zaproszeni goście Fot. Ilona Jaroszek

Mieszkańcy powiatu zwoleńskiego, jako jedni z pierwszych na Mazowszu, mogą korzystać z usług dwóch Lokalnych Centrów Kompetencji. Utworzono je w Sycynie i Strykowicach Górnych. W uroczystym otwarciu placówek uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.

 

LCK

Powiat zwoleński to jeden z pierwszych mazowieckich powiatów, w których powstały Lokalne Centra Kompetencji. Są to miejsca, w których mieszkańcy mogą uzyskać bezpłatny dostęp do Internetu, skorzystać z nowoczesnego sprzętu komputerowego, drukarki, projektora czy aparatu fotograficznego. W każdej ze świetlic zamontowano sześć stanowisk komputerowych – pięć dla użytkowników i jedno dla pracownika obsługi.

 

Zadaniem pracownika placówki będzie np. wspieranie mieszkańców w pisaniu CV, wypełnianiu deklaracji podatkowej czy pomoc w napisaniu urzędowego pisma. Będą to także miejsca, w których dzieci będą mogły przygotować się do lekcji, a bezrobotni wyszukać oferty pracy w Internecie.

 

Źródło finansowania

Projekt budowy LKC na Mazowszu wraz z portalem www.mazowszanie.eu  są częścią projektu „M@zowszanie”. Koszt wyposażenia jednej świetlicy to około 50 tys. zł. Docelowo na Mazowszu ma powstać 174 Lokalne Centra Kompetencji. Projekt realizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Agencję Rozwoju Mazowsza S.A. w ramach RPO WM 2007–2013.

 

 

Liczba wyświetleń: 726

powrót