Aktualności

Zbierają makulaturę dla wspólnego dobra

2015.06.18 15:30 , aktualizacja: 2015.06.26 10:14

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uroczystość wręczenia nagród Pobierz: Uroczystość wręczenia nagród fot. archiwum UMWM
  • Przemawia dyrektor Tomasz Krasowski Pobierz: Przemawia dyrektor Tomasz Krasowski fot. archiwum UMWM
  • Laureaci konkursu Pobierz: Laureaci konkursu fot. archiwum UMWM
  • Uroczystość wręczenia nagród Pobierz: Uroczystość wręczenia nagród fot. archiwum UMWM
  • Laureaci konkursu Pobierz: Laureaci konkursu fot. archiwum UMWM
  • Dyrektor Tomasz Krasowski Pobierz: Dyrektor Tomasz Krasowski fot. archiwum UMWM
  • Laureaci konkursu Pobierz: Laureaci konkursu fot. archiwum UMWM
  • Zbiórka makulatury Pobierz: Zbiórka makulatury fot. archiwum UMWM
  • Zbiórka makulatury Pobierz: Zbiórka makulatury fot. archiwum UMWM

Już po raz jedenasty przedszkolaki i uczniowie z Mazowsza zbierali makulaturę w ramach konkursu organizowanego przez zarząd województwa. Efekt – 738 ton zebranej makulatury. W urzędzie marszałkowskim nagrodzono 21 laureatów i przyznano trzy wyróżnienia.

 

Edukacja od dziecka

Tegoroczny, XI Konkurs – zbiórka makulatury trwał od 1 grudnia 2014 r. do 31 marca 2015 r. W tym czasie przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna zbierali makulaturę i przekazywali ją do punktów zbiórki. Do 30 kwietnia br. placówki biorące udział w zabawie musiały przesyłać Raporty z przebiegu zbiórki oraz potwierdzenia ilości przekazanej makulatury.

 

– Ideą konkursu jest uświadamianie dzieciom i młodzieży, że należy dokonywać selekcji odpadów, by jak najdłużej korzystać  z tych zasobów, które są dostępne – powiedział podczas gali Tomasz Krasowski, dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Tysiące drzew

W konkursie wzięło udział 19 204 dzieci ze 155 przedszkoli i szkół z całego Mazowsza. Rywalizację podzielono na osiem kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe z liczbą uczniów do 100, szkoły podstawowe z liczbą uczniów od 101 do 400, szkoły podstawowe z liczbą uczniów powyżej 400, gimnazja z liczbą uczniów do 200, gimnazja z liczbą uczniów od 201 do 400, gimnazja z liczbą uczniów powyżej 400 oraz szkoły ponadgimnazjalne. Ostatecznie tytuł laureata otrzymało 21 placówek oświatowych, które zebrały największą liczbę punktów. W związku z brakiem zgłoszeń w kategorii gimnazja z liczbą uczniów powyżej 400 komisja konkursowa postanowiła przyznać trzy wyróżnienia. Było o co walczyć. Wśród nagród znalazły się bezprzewodowe podwójne mikrofony, mobilne flipcharty, zestawy edukacyjne oraz pomoce dydaktyczne. Dodatkową atrakcją była wizyta w warszawskim ZOO.

Podczas wszystkich edycji konkursu uczestnicy zebrali w sumie prawie 11 tys. ton zużytego papieru. Taki wynik robi wrażenie. Oznacza to, że młodzi ludzie uratowali 187 tys. drzew, czyli trzy warszawskie Parki Skaryszewskie.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 32 kB, Liczba pobrań: 408, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1086

powrót