Aktualności

Parafialny Dom Kultury

2015.04.20 11:55 , aktualizacja: 2015.07.14 11:41

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • budynek w kóym powstanie Parafialny Dom Kultury w Zembrowie Fot. arch. beneficjenta
  • umowę podpisują proboszcz parafii w Zembrowieks. Piotr Arbaszewski oraz członowie zarządu Janina Orzełowska i Wiesław Raboszuk Fot. Biuro Prasowe UMWM
  • przekazanie umowy Fot. Biuro Prasowe UMWM

Dzięki unijnym środkom w Zembrowie (gm. Sabnie, pow. sokołowski) powstanie nowa placówka kultury. Będzie to doskonałe miejsce do organizacji ciekawych zajęć, spotkań integracyjnych, kół zainteresowań czy koncertów.

 

Harmonogram działań

W ramach prac zaplanowano: wymianę fundamentów, remont piwnic, roboty rozbiórkowe na parterze budynku, renowację stropu drewnianego oraz dachu, izolację termiczną, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, uzupełnienie tynków ścian i sufitów z malowaniem. Do Parafialnego Domu Kultury poprowadzą nowe dojazdy i chodniki. Będą również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – podjazdy oraz specjalnie przystosowana łazienka.

 

Rozwój turystyki

Kolejnym elementem projektu będzie utworzenie i wyposażenie Punktu Informacji Turystycznej. Powstanie platforma informatyczna w językach polskim i angielskim, wydane zostaną mapy turystyczne i miejski przewodnik w trzech wersjach językowych. Na zewnątrz zainstalowana zostanie siłownia.

 

Inwestycja ułatwi mieszkańcom oraz przyjezdnym dostęp do infrastruktury turystycznej, a dodatkowo pomoże w promocji walorów przyrodniczych powiatu. Działalność PDK skierowana jest do dzieci z terenu Parafii Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie, młodzieży z gminy Sabnie oraz do innych mieszkańców okolicznych wsi, ze szczególnym uwzględnieniem emerytów i rencistów.

 

Umowę na unijne dofinasowanie projektu podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Wiesław Raboszuk oraz proboszcz parafii rzymsko-katolickiej w Zembrowie ks. Piotr Arbaszewski.

 

Tytuł projektu: Utworzenie Parafialnego Domu Kultury w Zembrowie

Beneficjent: Parafia Rzymsko-Katolicka w Zembrowie

Całkowita wartość projektu: 859 913,72 zł

Kwota dofinansowania: 694 334,16 zł

Działanie: 6.1. Kultura

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1786 kB, Liczba pobrań: 129

Liczba wyświetleń: 299

powrót