Aktualności

Targi LATO 2015

2015.04.20 14:00 , aktualizacja: 2015.07.14 11:28

Autor: Agnieszka Szybińska (KP), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

 • z-ca dyrektora departamentu Kultury Promocji i Turystyki UMWM wręcza przewodniki po Mazowszu gościom stoiska Fot. Milena Szymańska
 • Laureaci "Kryształowego Słońca" wśród nich członek zarządu Wiesław Raboszuk Fot. Milena Szymańska
 • targi lato - wstrojach z epoki też można promowac swój region Fot. Milena Szymańska
 • targi lato - stoisko Iranu odwiedził członek zarządu Wiesław Raboszuk Fot. Milena Szymańska
 • targi lato Fot. Milena Szymańska
 • symboliczne otwarcie targów poprzez przecięcie wstęgi Fot. Milena Szymańska
 • członek zarządu Wisław Raboszuk wręcza Medal Pamiątkowy "Pro Masovia" firmie MT Targi Polska SA Fot. Milena Szymańska
 • Konfitury - regionalne przetwory, które można było spróbpować Fot. Milena Szymańska
 • stoisko województwa mazowieckiego Fot. Karolina Naperty
 • stoisko województwa mazowieckiego Fot. P. Kosińska
 • laureaci "Kryształowego Słońca" na scenie Fot. P. Kosińska
 • laureaci "Kryształowego Słońca" na scenie Fot. P. Kosińska
 • pokaz akrobacji rowerowych Fot. P. Kosińska
 • publliczność Fot. P. Kosińska
 • pokaz akrobacji rowerowych Fot. P. Kosińska
 • banner Samorządu Wojewóztwa Mazowieckiego Fot. P. Kosińska
 • laureaci "Kryształowego Słońca" na scenie Fot. B. Tekieli
 • targi lato Fot. B. Tekieli

Do niedzieli, 19 kwietnia trwała niepowtarzalna okazja, by zaplanować wakacyjny urlop. Od lat ułatwiają to Targi LATO.

 

Wyróżnienie województwa

Impreza połączona z inauguracją sezonu turystycznego na Mazowszu stała się również okazją do wręczenia firmie MT Targi Polska SA z siedzibą w Warszawie Medalu Pamiątkowego „Pro Masovia”. W ten sposób marszałek Adam Struzik podziękował za wieloletni i nieoceniony wkład w rozwój turystyki oraz propagowanie walorów turystycznych i kulturowych Mazowsza. Odznaczenie wręczył członek zarządu Wiesław Raboszuk.

 

Podczas targów wielki sukces odniosło stoisko Mazowsza – otrzymaliśmy główną nagrodęKryształowe Słońce, przyznawaną za najbardziej oryginalne i profesjonalne polskie stoisko. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego otrzymał także podziękowanie w formie dyplomu za wspólne 20 lat na Targach Turystyki i Wypoczynku od MT Targi Polska SA.

 

O targach

Wydarzenie to swoisty kiermasz ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymany w charakterze festynu turystycznego. Znakomita okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. To także doskonałe miejsce do wyboru obozów, kolonii czy zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. A oferta wystawców była bardzo bogata.

 

Moc atrakcji

Dla uczestników przewidzianych było mnóstwo atrakcji, na scenie zaprezentowali się: park rekreacji i turystyki aktywnej dla całej rodziny w Julinku, Stowarzyszenie Zdrowy Rower, które opowiedziało o szlaku Zielona 7 i o tym, jak prawdziwy rowerzysta powinien wyglądać. Organizatorzy Szlaku Baśki Murmańskiej Twierdzy w Modlinie przeprowadzili konkurs, a ratownicy z legionowskiego WOPR pokazali krótki kurs ratownictwa. Do Muzeum Kolejnictwa i Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaproszali konduktorzy, a Lokalna Organizacja Turystyczna „Wielki Gościniec Litewski” oraz Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie zachęcali do przeniesienia się do czasów, w których walczyli błędni rycerze, a stoły uginały się od wspaniałego mięsiwa.

 

Dla rozluźnienia atmosfery zostały przygotowane atrakcje specjalne: prosto z Farmy Iluzji przyjechali iluzjoniści: finalista programu Mam Talent! Pan Ząbek oraz Maciej Pęda. Mrożący krew w żyłach pokaz akrobacji na rowerze trialowym wykonał niezastąpiony Piotr Bielak, a na koniec odbył się pokaz interaktywnego komika-iluzjonisty Adriana Pruskiego „Just Edi Show” – uczestnika dwóch edycji programu Mam Talent!.

 

Podczas targów organizowane odbyły się konkursy dla całych rodzin i dla dzieci. Do wygrania były atrakcyjne nagrody, m.in. karnety do Aquaparku w Hotelu Warszawianka Jachrance oraz do Term Mszczonów.

 

Pod sceną swoją obecnością zaszczycił kataryniarz Piotr Bot, który zaprosił na Jarmark Tumski, organizowany w Płocku 29–31 maja br. Obok sceny znajdował się również START Turystycznych marszów na orientację – imprezy towarzyszącej otwarciu Sezonu Turystycznego na Mazowszu, organizowanej przez Mazowiecką Komisję Imprez na Orientację PTTK oraz Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK.

 

Na stoisku odbywały się questy, animacje dla najmłodszych, konkursy, był nawet ogromny królik i latający dom prosto z Farmy Iluzji.

 

Rodzinny wjazd

Na stoisku promocyjnym Samorządu Województwa Mazowieckiego na zwiedzających czekała ciekawa oferta aktywnego i rodzinnego wypoczynku w naszym regionie. W tym roku Mazowsze postawiło na rodzinę z dziećmi.

 

Wśród materiałów samorządu pojawiła się nowa publikacja „Z rodziną przez Mazowsze”, która z łatwością pozwoli zaplanować rodzinną podróż po naszym województwie. Zachęca do aktywnego odkrywania i odwiedzania niezwykłych miejsc: tradycyjnych muzeów z unikatowymi zbiorami i nowoczesnych interaktywnych galerii, sielankowych gospodarstw agroturystycznych, ale także eleganckich kompleksów hotelowych, pełnych tajemnic urokliwych zamków i pałaców oraz nadzwyczajnych parków zabaw.

 

Sielsko, luksusowo, ekstremalnie i interaktywnie – przewodnik dostępny jest również w wersji elektronicznej i można go pobrać jako bezpłatną aplikację mobilną w systemie Android dostępną w Sklepie Play. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: „Z rodziną przez Mazowsze”.

Liczba wyświetleń: 826

powrót