Aktualności

Nowe możliwości szydłowieckiego muzeum

2015.03.26 07:15 , aktualizacja: 2015.07.14 09:34

Autor: Biuro Prasowe UMWM, MJWPU, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu otrzyma unijne dofinansowanie nowych ekspozycji poświęconych polskim ludowym instrumentom. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 882 tys. zł, w tym 750 tys. to unijne wsparcie. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk i dyrektor instytucji Aneta Oborny.

 

Eksponaty już są…

By bezpiecznie przechowywać i eksponować swoje cenne zbiory, Muzeum potrzebowało właściwego wyposażenia. W związku z tym na potrzeby nowych wystaw stałych zostaną zakupione profesjonale elementy ekspozycyjne (m.in. gabloty i ścianki modułowe), które w atrakcyjny sposób zaprezentują unikalne zbiory instytucji. Niezbędne są też specjalne szafy i regały, które pomogą wykorzystać niewielką przestrzeń.

 

…wystawy wkrótce będą

Nowa wystawa stała muzeum będzie przygotowywana zgodnie z najnowocześniejszymi standardami sztuki wystawienniczej. Wzbogacą ją narzędzia multimedialne i interaktywne.

Instrumenty ludowe będą prezentowane w dwóch różnych ujęciach: według występowania i ich funkcji w kapelach ludowych oraz ze względu na budowę i sposób wydobywania dźwięku.

Podczas zwiedzania ekspozycji goście placówki obejrzą też dzieła sztuki o tematyce muzycznej i  archiwalne zdjęcia oraz wysłuchają nagrań muzycznych. Uzupełnieniem wystawy będą filmy i prezentacje o historii i kolekcji MLIM.

W ramach projektu powstanie nowy punkt obsługi zwiedzających muzeum, zmodernizowane będą systemy przeciwpożarowe i alarmowe, a w obiekcie zostanie zainstalowany całodobowy monitoring.

 

Projekt: Instrumenty... – zobaczyć i usłyszeć tradycję – zwiększenie walorów estetyczno-edukacyjnych oraz poprawa funkcjonalności Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu poprzez modernizację przestrzeni ekspozycyjno-magazynowych

Beneficjent: Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu    

Całkowita wartość projektu: 882 352,94 zł

Kwota dofinansowania: 750 000 zł

Działanie: 6.1. Kultura

  • Umowę na dofinansowanie nowych ekspozycji podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk i dyrektor Aneta Oborny Fot. arch. UMWM
  • dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu Aneta Oborny Fot. arch. UMWM

Liczba wyświetleń: 466

powrót