Aktualności

Nowa droga gminna w Ziomakach

2015.02.12 11:10 , aktualizacja: 2015.07.15 09:26

Autor: Radosław Strzaliński (WZ), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

przedstawiciele samorządu województwa i gminy Grębków otwierają drogę dojazdową do pól w miejscowości Ziomaki Fot. Tomasz Jeziorski

Dbanie o infrastrukturę drogową to jedno z ważniejszych zadań samorządu. Przykładem zrealizowanej inwestycji w tej dziedzinie jest nowo otwarta „Droga dojazdowa do pól w miejscowości Ziomaki” w gminie Grębków (powiat węgrowski).

 

Podczas oficjalnego otwarcia w czwartek, 12 lutego, samorząd województwa reprezentowały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Budowa, przebudowa i modernizacja lokalnej infrastruktury drogowej to zadania, które przekładają się na komfort przemieszczania się i bezpieczeństwo. Dlatego traktowane są priorytetowo. Samorząd Województwa Mazowieckiego co roku przeznacza środki na wsparcie lokalnych inwestycji w formie dotacji ze środków z wyłączenia produkcji gruntów rolnych.

 

W roku 2014 do 200 gmin trafiło wsparcie w wysokości około 15,7 mln zł. Nabór wniosków na dofinansowanie w 2015 r. zakończył się 31 stycznia. W tej chwili trwa weryfikacja i uzupełnianie zgłoszonych projektów.

Liczba wyświetleń: 530

powrót