Aktualności

Na narty do Mszczonowa

2015.02.03 12:50 , aktualizacja: 2015.07.16 12:27

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Ścieżka do narciarstwa biegowego w Mszczonowie Fot. arch. MJWPU
  • wicemarszałek Leszek Ruszczyk wręcza umowę burmistrzowi Mszczonowa Józefowi Grzegorz Kurek Fot. Eliza Albrechcińska
  • Umowę podpisują burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek i wicemarszałek Leszek Ruszczyk Fot. Eliza Albrechcińska
  • Umowę podpisują burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek i wicemarszałek Leszek Ruszczyk Fot. Eliza Albrechcińska
  • Projekt zakłada również możliwość wypożyczenia tego typu nart Fot. arch. MJWPU

„Weekend z Termami Mszczonów” także zimą? Czemu nie. Dodatkową atrakcją, poza korzystaniem z basenów, są utworzone trasy do narciarstwa biegowego. Działa tu także wypożyczalnia sprzętu. Nowa oferta to efekt projektu, który decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymał dofinansowanie z UE.

 

Nowe atrakcje

W ramach projektu wyznaczono i oznakowano dwie trasy do biegów narciarskich o długości 4 km. Wiodą one przez kompleks leśny w okolicach zbiorników wodnych przy Stawach św. Anny, które latem pełnia rolę kąpieliska. Aby nie zgubić się na szlaku narciarskim, turyści będą mogli korzystać z map tras biegowych. Ponadto, w ramach projektu zakupiono także 50 par nart, które będzie można wypożyczyć bezpłatnie. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego mieścić się będzie w zakupionym w tym celu domku narzędziowym.

 

Ponadto w basenach, znajdujących się w budynku term, zamontowano dysze masujące. Z nowego sprzętu korzystają głównie osoby starsze oraz niepełnosprawni. Zakupiono również 200 szafek do przebieralni basenowych. Natomiast przed wejściem na teren basenów termalnych zamontowano dodatkowo dwie bramki kasowe.

 

W ramach inwestycji powstaje właśnie plac zabaw dla najmłodszych. Pojawią się już niedługo także 32 dodatkowe miejsca parkingowe.

 

Sposób finansowania

Umowę na realizację tej inwestycji – 3 lutego br. – podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Przedsięwzięcie jest dopełnieniem dwóch innych projektów, które również otrzymały dofinansowanie w ramach RPO WM 2007–2013: „Rozbudowa produktu turystycznego Weekend z Termami Mszczonów” oraz „Powiększenie i uatrakcyjnienie oferty turystycznej produktu Weekend z Termami Mszczonów”. Połączenie tych trzech inwestycji pozwoli na stworzenie bogatej i kompleksowej oferty turystycznej dostępnej zarówno latem, jak i zimą.

 

Tytuł projektu: ,,Powiększenie i uatrakcyjnienie oferty turystycznej produktu weekend z termami Mszczonów’’

Wartość projektu: 902 409,44 zł

Kwota dofinansowania: 721 927,55 zł

Beneficjent: gmina Mszczonów (powiat żyrardowski)

Działanie: 6.2 Turystyka

Pliki do pobrania

Rozmiar: 293 kB, Liczba pobrań: 166
Rozmiar: 258 kB, Liczba pobrań: 173

Liczba wyświetleń: 893

powrót