Aktualności

Bezpieczna podróż

2014.11.14 14:00 , aktualizacja: 2014.11.14 14:48

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. arch. Radio Hobby
  • Fot. arch. Radio Hobby
  • Fot. arch. Radio Hobby
  • Fot. arch. Radio Hobby

Właśnie zakończyła się kolejna edycja akcji Bezpieczna podróż. To ogromne przedsięwzięcie zrzeszające wszystkich, dla których ważne jest bezpieczeństwo na polskich drogach. Nagrody zwycięzcom wręczył wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Codziennie na drogach giną ludzie, w większości przypadków to wynik bezmyślności bądź braku wiedzy. Akcja „Bezpieczna podróż” trwała od 1 września do 9 listopada. Służyła  uwrażliwieniu użytkowników dróg na ogrom tragedii, jaki niesie za sobą wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, narkotyków, a także jak kończy się próba sprawdzenia możliwości samochodu. Promowano wszelkie działania edukacyjne i informacyjne,  prowadzono interesujące rozmowy, wywiady, a także opublikowano specjalne artykuły i porady. Organizatorzy akcji przeprowadzili też wiele konkursów (codziennie pojawiały się na antenie i portalu regionalnym hobby.pl), w których do wygrania były m.in. cenne nagrody rzeczowe.

 

Akcja "Bezpieczna podróż" to także apel do kierowców i wszystkich użytkowników dróg, aby pamiętali, że nie są na nich sami. Ogromny sukces pierwszej odsłony przedsięwzięcia wymusił na organizatorach kolejną, a pozytywne głosy odbiorców umocniły ich w przekonaniu, że faktycznie jest potrzebne.

 

Nad drugą edycją akcji honorowy patronat objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 331

powrót