Aktualności

Lepsza jakość obsługi mieszkańców stolicy

2014.11.03 15:30 , aktualizacja: 2014.11.04 15:40

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Dobra informacja dla mieszkańców Warszawy. Z myślą o nich powstało właśnie Centrum Komunikacji z Mieszkańcami (CKM), które umożliwi m.in. załatwienie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Inwestycja, która decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości ponad 3,7 mln zł jest już gotowa. 3 listopada br. umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz zastępca prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski.

 

 Centrum Komunikacji z Mieszkańcami, które powstało przy ul. Dzielnej 78 w Warszawie, działa na zasadzie tzw. contact center Urzędu m. st. Warszawy i jego jednostek organizacyjnych. Z myślą o mieszkańcach uruchomiono portal internetowy www.warszawa19115.pl, chat (po uprzednim zalogowaniu się na stronie CKM imieniem i nazwiskiem) oraz numer telefonu (19115) a także pocztę elektroniczną  (e-mail: kontakt@um.warszawa.pl) i faks pod numerem 19115. Centrum jest do dyspozycji mieszkańców stolicy 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

 

W ten sposób warszawiacy mogą załatwić sprawę urzędową bez wychodzenia z domu. Jest to szczególnie ważne dla osób niepełnosprawnych. Można również w prosty sposób uzyskać  informacje na temat najbliższych imprez kulturalnych w mieście oraz śledzić zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Ponadto centrum umożliwia mieszkańcom zgłaszanie problemów, które wymagają interwencji służb miejskich. Wszystkie zgłoszenia są zarejestrowane w systemie, a ich realizacja podlega stałemu monitoringowi do czasu wyjaśnienia sprawy. Usługa nie obejmuje natomiast zgłoszeń dotyczących zagrożenia zdrowia i życia.

Pracownicy centrum obsługują dwie linie wsparcia. I linia wsparcia otrzymuje informacje od mieszkańców za pośrednictwem telefonu, portalu internetowego, poczty elektronicznej i sms.  II linia natomiast zajmuje się udzielaniem odpowiedzi lub wskazaniem odpowiedniej osoby, która jest w stanie pomóc w danej sprawie.

 

W ramach inwestycji został również zakupiony i wdrożony system informatyczny typu Call Center zintegrowany z systemem CRM (Customer Relationship Management). Zakupiono 60 komputerów i stworzono tyle samo stanowisk pracy.

Unijne dofinansowanie projektu zostało przyznane w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w ramach RPO WM 2007-2013, Działanie 2.1.Przeciwdziałanie wykluczeniu informatycznemu.

  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka
  • fot. Agnieszka Niedźwiedzka

Liczba wyświetleń: 190

powrót