Aktualności

Zasłużeni dla płockiego budownictwa

2014.10.27 08:15 , aktualizacja: 2014.10.27 14:48
Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.MSM w Płocku
fot.arch.MSM w Płocku

Jubileusz 35-lecia powstania Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku stał się okazją do uhonorowania instytucji Dyplomem Uznania za jej dotychczasowe chlubne zasługi dla społeczności miasta. Wyróżnienie wręczył marszałek Adam Struzik. Sam również został odznaczony – Złotą Odznaką im. Króla Kazimierza Wielkiego, przyznaną przez warszawską Konfederację Budownictwa i Nieruchomości.

 

Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa z siedzibą w Płocku może się poszczycić długą i ciekawą historią, ciągłym rozwojem oraz wieloma dokonaniami i zasługami dla miasta i jego społeczności. Swoją działalność rozpoczęła w 1979 r. Obecnie jest drugą co do wielkości tego typu organizacją w mieście. Instytucja umiejętnie łączy najlepsze spółdzielcze tradycje z nowoczesnością, idzie z duchem czasu i kreuje współczesny wizerunek Płocka.

 

Marszałek Adam Struzik, wręczając Dyplomy Uznania osobom związanym przez wiele lat ze spółdzielnią, w tym prezesowi zarządu Lechowi Chodkowskiemu, pogratulował pięknego jubileuszu i odniesionych na przestrzeni lat sukcesów.  – Wierzę, że przyszłość przyniesie dalszy prężny rozwój instytucji i wiele nowych powodów do dumy, radości i satysfakcji – dodał.

 

Organizacja ma w swoich zasobach, oprócz budynków mieszkalnych, także żłobki, przedszkola, szkoły, apteki i inne lokale handlowe. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w obiektach poprzez regularne przeprowadzanie kontroli ich stanu technicznego oraz niezbędne prace remontowe, troszcząc się również o estetykę otoczenia administrowanych terenów. W 2004 r. spółdzielnia wdrożyła system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2000, gwarantujący ciągłe podwyższanie jakości i efektywności działań. Na swoim koncie ma też liczne prestiżowe wyróżnienia i odznaki. Zdobyła m.in. tytuł Mazowieckiej Firmy Roku w kategorii zarządzania nieruchomościami oraz statuetkę Złotego Orła Mazowieckiego Biznesu w konkursie organizowanym przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza (2005 r.). Uhonorowana została także odznaką Orła Polskiego Budownictwa za zajęcie I miejsca w kategorii zarządzania nieruchomościami (2007 r.).

 

Liczba wyświetleń: 245

powrót