Aktualności

Nowe standardy ratownictwa w Wyszogrodzie

2014.10.16 10:55 , aktualizacja: 2014.10.16 12:06

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Marszałek Adam Struzik wziął udział w uroczystości otwarcia nowego budynku Podstacji w Wyszogrodzie SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Placówka służyć będzie mieszkańcom czterech gmin: Wyszogrodu, Bodzanowa, Czerwińska i Małej Wsi.  

 

– Dzisiejsza uroczystość jest wymownym dowodem starań płockiej stacji pogotowia i samorządu o zapewnianie coraz skuteczniejszej i bardziej profesjonalnej pomocy wszystkim chorym i poszkodowanym, którzy wymagają natychmiastowej opieki medycznej. W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia czas ma decydujące znaczenie, liczy się wtedy każda minuta – powiedział marszałek Adam Struzik. Korzystając z okazji złożył pracownikom stacji życzenia z okazji niedawnego Dnia Ratownictwa Medycznego.  Podkreślił, że praca ratownika medycznego jest źródłem satysfakcji i zadowolenia, ale jednocześnie stanowi trudną i odpowiedzialną misję. Wyraził wdzięczność za poświęcenie i determinację w pracy na rzecz ochrony najwyższej wartości, jaką jest życie drugiego człowieka.

 

Budowa nowego budynku podstacji jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć ostatnich miesięcy w powiecie płockim. Inwestycję zrealizowano ze względu na ograniczoną funkcjonalność i niezadawalający stan techniczny dotychczas wynajmowanych pomieszczeń. Niezabudowaną nieruchomość o powierzchni 762 mkw, na której został wybudowany nowy budynek, przekazały nieodpłatnie władze Wyszogrodu. 

 

Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 480 mkw składa się z garażu na dwa ambulanse, pomieszczeń dla członków zespołów ratownictwa medycznego oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także pomieszczeń socjalnych i sanitarnych. Przystosowany jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

W obiekcie zastosowano nowoczesny system ogrzewania za pomocą pompy ciepła solanka/woda. Jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania budynków, który dodatkowo zapewni niskie koszty eksploatacji  oraz w sposób pozytywny wpłynie na środowisko.

 

Inwestycja o wartości ponad 1,4 mln zł została zrealizowana w całości ze środków własnych SPZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Budowę rozpoczęto w maju 2013 r.

  • fot. archiwum SPZOZ WSPRiTS...
  • fot. archiwum SPZOZ WSPRiTS...
  • fot. archiwum SPZOZ WSPRiTS...

Liczba wyświetleń: 533

powrót