Aktualności

Nowe laboratorium dla policji

2014.09.25 14:05 , aktualizacja: 2014.09.25 14:10

Autor: oprac. Katarzyna Klepaczewska (WZ), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • Fot. KWP
  • Fot. KWP
  • Fot. KWP
  • Fot. KWP

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu wzbogaciła się o nowoczesną pracownię badań chemicznych. W laboratorium kryminalistycznym eksperci będą badać krew kierujących pod kątem zawartości środków działających podobnie do alkoholu. To jedyna taka pracownia w kraju dedykowana dla potrzeb policjantów z wydziału ruchu drogowego.

 

W uroczystym otwarciu pracowni wziął udział m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk. Wydarzeniu towarzyszyła ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym na temat badania narkotyków we krwi kierowców. Z tego względu do Radomia przyjechało liczne grono ekspertów, w tym dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji inspektor dr Waldemar Krawczyk, a także przedstawiciele specjalistycznych instytutów i placówek naukowych.

 

Konferencja umożliwiła popularyzację wiedzy w zakresie bezpieczeństwa na drogach, w tym prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i narkotyków, jak również wykonywania laboratoryjnych badań toksykologicznych zabezpieczonego materiału od sprawców wypadków drogowych i wydawania opinii kryminalistycznych.

 

Wspólne obrady grona naukowego, instytutów badawczych, ekspertów laboratoriów kryminalistycznych i policjantów wydziałów ruchu drogowego pozwolą na przybliżenie zagrożeń powodowanych przez kierujących pod wpływem środków odurzających oraz problematyki badawczej z tym związanej.

Liczba wyświetleń: 337

powrót