Aktualności

Już tylko 30 dni do otwarcia bazy Ryanair

2014.09.24 09:55 , aktualizacja: 2014.09.24 10:31

Autor: Magdalena Bojarska, Lotnisko Warszawa/Modlin, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. arch. UMWM
  • Fot. arch. UMWM
  • Fot. arch. Lotnisko...

Za miesiąc, 23 października na Lotnisku Warszawa/Modlin uruchomiona zostanie baza operacyjna Ryanair z 2 samolotami. Również w październiku zacznie obowiązywać zimowy rozkład połączeń. W ofercie pojawią się nowe kierunki – Wyspy Kanaryjskie i Madryt, zwiększy się też częstotliwość lotów krajowych do Gdańska i Wrocławia. Port lotniczy wraz z Ryanairem rozpoczęli zatem uroczyste odliczanie.

 

W terminalu pasażerskim pojawiła się już duża tablica, na której będzie widoczna liczba dni pozostałych do uruchomienia bazy. Według zapowiedzi przewoźnika, w momencie jej uruchomienia będą w niej stacjonowały 2 samoloty, z czasem liczba maszyn może się zwiększyć. Zmianie ulegną też godziny operacyjne lotniska – samoloty wcześniej będą wylatywać i później wracać na lotnisko, a co najważniejsze zwiększy się dzienna liczba wykonywanych lotów. Począwszy od sezonu letniego przewoźnik wprowadzi 2 nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony.

 

Bardzo nas cieszą połączenia krajowe Ryanaira. Z niecierpliwością czekamy już na uruchomienie porannej rotacji lotów krajowych do Gdańska oraz do Wrocławia, co pozwoli na 1-dniowe wizyty biznesowe w tych miastach oraz zwiększy ofertę naszego lotniska. Dodatkowo pasażerowie z Wrocławia oraz Gdańska będą mogli skorzystać z kierunków, których nie mają w ofercie swoich lotnisk np. z bardzo atrakcyjnych Wysp Kanaryjskich. Poza tym możemy się pochwalić, że jako jedyne lotnisko w Polsce Modlin oferuje pasażerom Ryanaira tzw. Fast Track czyli możliwość szybkiego, bezkolejkowego przejścia kontroli bezpieczeństwa i odprawy, co już po kilku tygodniach funkcjonowania jest znakomicie oceniane przez podróżujących – podsumowuje Prezes, Piotr Okienczyc.

 

Od 28 października krajowe loty do Gdańska i Wrocławia będą odbywały się 2 razy dziennie.

Ryanair ogłosił wielką obniżkę cen biletów na te loty.

W październiku, listopadzie i grudniu będzie można polecieć do tych miast za 39 zł. Bilety w tej cenie będą dostępne w systemie rezerwacyjnym do północy 29 września (poniedziałek).

 

Lotnisko Warszawa/Modlin jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się portem w Polsce. Pod względem wielkości ruchu pasażerskiego zajmuje 6. miejsce (po Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach). Lotnisko przyjmuje średnio 5 tys. podróżnych dziennie i prawie 150 tys. miesięcznie. W sezonie letnim można polecieć z Modlina do 26 miast europejskich – Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Chania, Trapani, Piza, Palma, Shannon, Alicante, Saloniki, Marsylia, Wrocław, Gdańsk.

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 109 kB, Liczba pobrań: 267, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 274

powrót