Aktualności

Zostań Samorządowym Menedżerem Energii

2014.09.15 14:25 , aktualizacja: 2014.09.15 14:55

Autor: opr.Milena Szymańska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska
  • fot.Milena Szymańska

Trwa nabór na pierwsze studia w Polsce z zakresu energetyki, ekologii i finansowania projektów komunalnych. Z potencjalnymi kandydatami z powiatów legionowskiego i nowodworskiego spotkał się wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Ideą projektu jest dostarczenie studentom wiedzy z zakresu efektywności energetycznej  w jednostkach samorządu terytorialnego, jak również pozyskanie oraz rozwinięcie wiedzy z zakresu energii pozyskiwanej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych.

 

Mazowiecka Agencja Energetyczna, działająca na mazowieckim rynku już od 5 lat, wspiera wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz wdrażanie rozwiązań racjonalizujących użytkowanie energii. W tym roku po raz pierwszy, we współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, organizuje dla mazowieckich samorządowców studia podyplomowe. – MAE potrzebuje efektywnego partnera, którego będzie mogła wykształcić poprzez planowane studia, a udział słuchaczy w projekcie oraz zdobyte kompetencje pozwolą rozwijać zarządzanie energią na Mazowszu – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Są to pierwsze tego typu studia w Polsce, skierowane do grupy 150 urzędników samorządu terytorialnego Mazowsza, pragnących zdobyć nową wiedzę z zakresu energetyki, ekologii i finansowania projektów komunalnych. Program zapewnia zdobycie kwalifikacji pozwalających absolwentom na sprawne i profesjonalne wypełnianie zadań Samorządowego Menedżera Energii, a także wsparcie i inicjowanie lokalnych projektów z zakresu energetyki.

 

Samorządowy Menedżer Energii dedykowany jest głównie: urzędnikom samorządu terytorialnego, pracownikom lub kandydatom na pracowników urzędów gmin, powiatów lub urzędów szczebla regionalnego z województwa mazowieckiego oraz jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego, a także przedsiębiorstw komunalnych.

Liczba wyświetleń: 379

powrót