Aktualności

Dzień Weterana na Mazowszu

2014.09.05 14:00 , aktualizacja: 2014.09.05 15:55
Autor: Zbigniew Czaplicki, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Małgorzata Myszka, CBW
fot.Małgorzata Myszka, CBW
fot.Małgorzata Myszka, CBW
fot.Małgorzata Myszka, CBW
fot.Małgorzata Myszka, CBW
fot.Małgorzata Myszka, CBW
fot.Małgorzata Myszka, CBW

Dzień Weterana był okazją do spotkania marszałka Adama Struzika z mazowieckimi kombatantami w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie.

 

Marszałek Adam Struzik przedstawił efekty współpracy samorządu województwa ze środowiskami kombatantów i osób represjonowanych w ciągu ostatnich 5 lat. Podzielił się także refleksjami związanymi z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej, 70 rocznicą powstania Warszawskiego, 25-leciem odzyskania przez Polskę wolności i suwerenności, a także wstąpieniem Polski do NATO i Unii Europejskiej. – Nie byłoby osiągnięć Polski w ostatnich latach bez ofiary żołnierzy walczących o niepodległość w czasie II wojny światowej – zaznaczył.

 

Marszałek podziękował członkom Mazowieckiej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych za ich ofiarną pracę na rzecz środowisk kombatanckich na Mazowsza, także w promowaniu porozumienia „Szpitale Przyjazne Kombatantom”.   Wyraził również wdzięczność samorządowcom na szczeblu powiatowym, szczególnie za współpracę w realizacji zadań, zmierzających do integracji środowisk kombatanckich i koordynacji ich działalności.

 

Przewodniczący płk. Józef Koleśnicki ze Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych podzielił się refleksjami na temat walk w czasie II wojny światowej oraz działań na rzecz środowisk kombatanckich.

 

W spotkaniu udział wzięli: członkowie Mazowieckiej Rady do Spraw Kombatantów  i Osób Represjonowanych, przedstawiciele zarządów głównych związków kombatanckich oraz rad kombatanckich przy starostach powiatowych, a także liczni reprezentanci instytucji wojskowych oraz starostw powiatowych.

Mazowiecki Dzień Weterana uświetnił koncert galowy Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. Gen. Józefa Wybickiego. 

Liczba wyświetleń: 419

powrót