Aktualności

Dni Węgrowa

2014.08.11 14:50 , aktualizacja: 2014.08.12 14:31

Autor: Dagmara Jaworska (Wydział Zarządu), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

70. rocznica wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej przez żołnierzy Armii Krajowej stało się dla mieszkańców regionu podstawą do wspólnego świętowania. W uroczystych obchodach Dni Węgrowa wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Podczas tegorocznego święta zorganizowano uroczystości patriotyczne, warsztaty, konkursy, zawody sportowe i wiele innych atrakcji. W trakcie kilkudniowych wydarzeń, od 8 do 10 sierpnia, prezentowano historię Węgrowa, dokonania miasta i wyzwania, które przed nim stoją.

 

Sobota upłynęła pod znakiem rozrywki. Na scenie zaprezentowały się organizacje pozarządowe, zespoły muzyczne i orkiestry dęte. Niedziela była dniem patriotycznej zadumy. W Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie odprawiona została msza święta w intencji mieszkańców, a pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty. Wzorem lat ubiegłych podczas obchodów miejskiego święta odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, w czasie której wręczono odznaczenia.

 

Dni Węgrowa były też okazją do spotkania z przedstawicielami zagranicznych partnerów. W mieście gościły delegacje z rejonu Święciańskiego na Litwie i gminy Valsolda we Włoszech.

  • Fot. UM Węgrów
  • Fot. UM Węgrów
  • Fot. UM Węgrów
  • Fot. UM Węgrów

Liczba wyświetleń: 719

powrót