Aktualności

50-lecie klubu sportowego „Powiślanka”

2014.07.28 14:20 , aktualizacja: 2014.07.28 15:28

Autor: Katarzyna Klepaczewska, WZ, Wprowadzenie: Monika Matusik

fot. Bartosz Piątek
fot.Jan Pajączkowski
fot. Bartosz Piątek
fot. Bartosz Piątek

Nie tylko piłka nożna, również siatkówka, tenis stołowy czy podnoszenie ciężarów – rozwojem takich dyscyplin sportowych może poszczycić się Miejski Klub Sportowy „Powiślanka” z Lipska. Marszałek Adam Struzik uhonorował organizację Medalem Pamiątkowym Pro Masovia, by uczcić pół wieku pracy instytucji nad rozwojem sportowym i społecznym mieszkańców.

 

Uroczystości obchodów 50-lecia miały miejsce w minioną sobotę. Rozpoczęły się mszą świętą w intencji obecnych i byłych piłkarzy klubu. Podczas oficjalnej części wręczono podziękowania dla zasłużonych zawodników i działaczy. Całość uświetnił koncert jubileuszowy w miejscowym centrum kultury.

 

Przyznając klubowi medal, marszałek docenił sportowców za współpracę z instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami z terenu miasta i gminy Lipsko oraz z ośrodkami sportowymi regionu subradomskiego i Mazowsza. Związek przez lata zapracował na opinię sprawdzonego organizatora i partnera w działalności sportowej oraz gwaranta solidności i jakości sportowej w młodzieżowej i seniorskiej piłce nożnej.

 

W imieniu marszałka wyróżnienie wręczyli wicemarszałek Leszek Ruszczyk i radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek.

Liczba wyświetleń: 577

powrót