Aktualności

Za zasługi dla pożarnictwa

2014.07.21 13:05

Autor: Radosław Strzaliński (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński
  • Fot. Radosław Strzaliński

Jubileusz 85-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździku (gm. Górzno, pow. garwoliński) był okazją do podziękowania za dotychczasową działalność. Z tej okazji druhowie zostali odznaczeni i wyróżnieni medalami za zasługi dla pożarnictwa.

 

Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w Domu Strażaka w intencji druhów ochotników z terenu całej gminy. Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych i podniesienia flagi państwowej. Z okazji święta odczytano rys historyczny jednostki. Decyzją władz wojewódzkich i powiatowych OSP strażacy wyróżniający się w służbie zostali odznaczeni medalami za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

 

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska wręczyła na ręce prezesa OSP Goździk pamiątkowy dyplom uznania. Podziękowała strażakom za niejednokrotnie trudną i niebezpieczną służbę lokalnej społeczności. Podkreśliła, że 85 lat historii jednostki to kilka pokoleń, które aktywnie włączały się w działalność na rzecz swoich miejscowości.

 

Dyplomy uznania przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika otrzymali Stefan Kuber, Jan Masny, Stanisław Dębowski, Mieczysław Mikulski, Grzegorz Kisiel, Wiesław Mikulski oraz Janusz Mikulski.

-----------------------------

Ochotnicza Straż Pożarna w Goździku została zarejestrowana 22 października 1929 r. Obecnie liczy 43 członków zwyczajnych, 6 wspierających i 3 honorowych. Ma też jedną młodzieżową drużynę pożarniczą chłopców.

 

Liczba wyświetleń: 419

powrót