Aktualności

XII Regaty o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego za nami

2014.07.14 13:45 , aktualizacja: 2018.06.28 11:09

Autor: oprac. Monika Guzowska, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Pobierz: Fot. arch. UG Nowy Duninów
  • Pobierz: Fot. arch. UG Nowy Duninów
  • Pobierz: Fot. arch. UG Nowy Duninów

Od 12 lat w Nowym Duninowie spotykają się nie tylko żeglarze i lokalna społeczność gminy. Dołączają do nich również samorządowcy. To jedyna żeglarsko-samorządowa impreza, która z roku na rok przyciąga coraz liczniejszą rzeszę kibiców. Pomimo niesprzyjającej pogody – tegoroczną też można zaliczyć do udanych.

 

Regaty rozpoczęły się uroczystym podniesieniem bandery. Oficjalnego otwarcia dokonali gospodarze, czyli wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik  oraz starosta powiatu płockiego Michał Boszko. Wodne zmagania rozegrano w 5 klasach T, T1, T2, T3 i OMEGA.

 

Na liście startowej wpisały się 34 załogi, które tworzyło 88 żeglarzy. W tym roku najliczniej wystartowały jachty w klasie T3. Było ich 11. Zwycięzcą okazała się załoga jachtu z klubu „Petrochemia”. W klasie T zwyciężyła załoga z Morki na jachcie „Akka”. W klasie T1 startowało 6 załóg. Zwyciężyła załoga jachtu „Andrzela”, także z Morki.  I miejsce w klasie T2 zajęła załoga na jachcie Husar. W W kategorii Omega zwyciężyła załoga z klubu Aqua Włocławek na „Loverboy”  .

 

Na Zalewie Włocławskim trwały regaty, a publiczność zgromadzona na bulwarze świetnie bawiła się na pikniku. Szantom towarzyszyła muzyka cygańska oraz liczne atrakcjie dla najmłodszych.

Liczba wyświetleń: 596

powrót