Aktualności

Wakacyjne festyny rozpoczęte!

2014.07.07 13:55 , aktualizacja: 2014.07.07 15:15

Autor: Katarzyna Klepaczewska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Piotr Stańczyk
Fot. Piotr Stańczyk
Fot. Piotr Stańczyk

Wiedzą o tym dobrze włodarze Głowaczowa i Piotrkowic (powiat kozienicki) oraz Skaryszewa (powiat radomski). To właśnie w tych miejscowościach, w miniony weekend, odbyły się imprezy promujące działania w gminach i jednocześnie rozpoczynające letni wypoczynek. W przedsięwzięciach udział wziął m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Dni Głowaczowa były nie tylko rodzinnym, ale również sportowym wydarzeniem. Tamtejszy klub piłkarski KS Legion obchodził 60-lecie istnienia. Z tej okazji odbyły się pokazowe mecze piłkarskie, a najbardziej zasłużeni działacze klubu otrzymali odznaczenia i statuetki.

 

W Piotrkowicach mieszkańcy i goście mogli wziąć udział w XI Kozienickim Dniu Ogórka – Powiśle 2014. Oprócz oficjalnego przemarszu w asyście Orkiestry Dętej OSP z Kozienic, były występy miejscowych zespołów, m.in. grupy „Motylek” i „Break Dance” z Kozienickiego Domu Kultury czy śpiewaków „Półborzanki” z Augustowa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa Adam Struzik.

Skaryszew słynie z Regionalnej Wystawy Koni i to właśnie pokazy tych zwierząt najbardziej przyciągały uwagę podczas Dni Skaryszewa. Organizatorzy imprezy zadbali też o tych, którzy niedzielę chcieli spędzić aktywnie. Wśród propozycji można było wybrać: bieg sztafetowy, uliczno-przełajowy wyścig kolarski, turniej piłki siatkowej czy turniej wędkarski. Wydarzenie zakończył koncert lokalnych zespołów.

Liczba wyświetleń: 386

powrót